Sobota, 19 października 2019

imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

RSS

Jeziora jak w Żywcu się nie spodziewajmy

26.06.2012 16:01 | 7 komentarzy | ma.w

 

Tymi słowami zwrócił się do radnych powiatowych starosta Adam Hajduk mówiąc na dzisiejszej sesji o planach budowy Zbiornika Racibórz Dolny.

 

Jeziora jak w Żywcu się nie spodziewajmy
Starosta raciborski Adam Hajduk opowiadał na sesji o przyszłości inwestycji przeciwpowodziowej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nawiązał do wizyty odpowiedzialnego za budowę zabezpieczeń przeciwpowodziowych pełnomocnika rządu Aleksandra Marka Skorpy. - Powiało optymizmem - zrelacjonował jej przebieg. Jeszcze w tym roku ma być wydane pozwolenie na budowę Zbiornika Racibórz Dolny, a w przyszłym inwestycja ma się rozpocząć.

Jedno co starostę niepokoi, to fakt, że nie będzie można skorzystać przy budowie ze środków unijnych tylko oparciem będą pieniądze z budżetu państwa. - Wiemy jak to jest, istnieje zagrożenie co do płatności, wykonawcy zostają bez należności. To jedyna rzecz, która może zakłócić budowę - uważa starosta Hajduk.

Zdaniem włodarza w 3 lata Zbiornik powinien powstać, bo to inwestycja "do ogarnięcia w tym czasie". Hajduk liczy, że w 2016 roku zacznie on funkcjonować. - Ale jeziora jak w Żywcu się nie spodziewajmy, bo zbyt wiele nie zmieni się na zewnątrz. Będzie trwała eksploatacja kruszywa, a rolnicy będą uprawiali swoje pola - dodał Adam Hajduk. Zapowiedział, że po wakacjach pełniący funkcję dyrektora RZGW jest gotów się spotkać z radnymi. - Ale nic nowego nie powie ponadto co ja państwu na ten temat mówię - usłyszeli od starosty radni.

Ludzie:

Adam Hajduk

Adam Hajduk

inspektor ds. inwestycji w gminie Rudnik, były Starosta Raciborski