Piątek, 26 lutego 2021

imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego

RSS

Druga EkoPaka w raciborskiej bibliotece - zobacz zdjęcia

23.12.2015 13:13 | 0 komentarzy | ż

Raciborska biblioteka jako jedna z 50 w całej Polsce, otrzymała w grudniu edukacyjno-zabawową przesyłkę z programu edukacyjnego „EkoPaka - zamykamy obieg surowców” organizowanego przez INTERSEROH Organizację Odzysku Opakowań S.A.

Druga EkoPaka w raciborskiej bibliotece - zobacz zdjęcia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Otrzymane materiały wykorzystano w trakcie 4 spotkań, w których wzięło udział łącznie 65 uczniów z raciborskich szkół podstawowych oraz z Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu.

- To pierwszy tak duży program edukacji ekologicznej realizowany przez biblioteki z myślą o dzieciach w wieku wczesnoszkolnym, który w radosny i nowoczesny sposób tłumaczy najmłodszym, że zużyte opakowania to nie śmieci, ale materiał, z którego można stworzyć coś nowego - opowiada Marzena Mróz z biblioteki.

W trakcie zajęć mali ekolodzy poznali recykling tworzyw sztucznych: odkryli jak powstają tworzywa, jakie opakowania są z nich produkowane, gdzie wyrzucać odpady z tworzyw sztucznych oraz jak poddać je recyklingowi. Było kolorowo, wesoło i oczywiście bardzo eko!

Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach – opisywały cechy przedmiotów wykonanych z plastiku, rozmawiały o ropie naftowej, odkrywały podziemny świat a na koniec wyczarowały recyklingowe ozdoby świąteczne.

Obszerna fotorelacja z zajęć na www.biblrac.pl

Szczegółowe informacje oprojekcie i zgłoszenia dla szkół: Eureka - Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży, ul. Kasprowicza 12; tel. 32 415 35 88.

źródło: MiPBP w Raciborzu