EkoNowiny NW
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ekologiczna bomba w naszym województwie

Inspektorzy z Wydziału Zwalczania Przestępczości Środowiskowej wraz z policjantami z Częstochowy oraz inspektorami Departamentu Zwalczania Przestępczości Środowiskowej GIOŚ ujawnili nielegalne składowisko odpadów na terenie Bierunia. Inspektorzy WIOŚ przeprowadzili rozpoznanie zanieczyszczenia w terenie oraz przesłuchali właściciela terenu, na którym zakopane zostały beczki i mauzery.

Ekologiczna bomba w naszym województwie
Inspektorzy WIOŚ przesłuchali właściciela terenu, na którym zakopane zostały beczki i mauzery

Inspektorzy Wydziału Zwalczania Przestępczości Środowiskowej Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach w związku z nieprawidłowościami przy likwidacji nielegalnego składowiska odpadów w jednym z miast województwa śląskiego, prowadzą działania we współpracy z Prokuraturą Regionalną w Katowicach. Jednym z elementów szeroko zakrojonego postępowania były działania podejmowane w 8 listopada 2022 r. w Bieruniu, gdzie na jednym z pól uprawnych ujawniono miejsce nielegalnego zakopywania odpadów niebezpiecznych. Inspektorzy WIOŚ Katowice wraz z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie oraz Inspektorami Departamentu Zwalczania Przestępczości Środowiskowej GIOŚ ujawnili kolejny istotny element zorganizowanego procederu przestępczego. Pozyskane informacje oraz ujawnione dowody zostaną wykorzystane w śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Regionalną w Katowicach.

(eco)


Za treści zawarte w publikacji dofinansowanej ze środków WFOŚiGW w Katowicach odpowiedzialność ponosi Redakcja

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~op (91.192. * .86) 22.11.2022 11:33

Taka ekologiczna bomba od lat znajduje sie przy bylej rydultowskie cegielni Tym sie zainteresujcie