Numer: 51/52 (424/425) Data wydania: 23.12.14

Zabrakło sił na walkę z Artego

KOSZYKÓWKA – Tauron Basket Liga Kobiet

Rybnickie koszykarki rozegrały ostatni mecz w roku 2014. Podopieczne Kazimierza Mikołajca pojechały tym razem do Bydgoszczy, aby zmierzyć się z tamtejszym Artego. Faworytem tego spotkania były bydgoszczanki, które z 11 meczów przegrały tylko 3.

Spotkanie było wyrównane jedynie w początkowej jego fazie. Rybniczanki kilka razy nawet prowadziły, ale rywalki, z minuty na minutę, coraz bardziej kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie. Na początku drugiej kwarty miały już o 10 pkt więcej, by na przerwę schodzić przy wyniku 46:28. Po zmianie stron, to nadal koszykarki z Bydgoszczy były bardziej skuteczne. Ich dominacja ani przez chwilę nie podlegała dyskusji. Trzecią kwartę wygrały 26:12 i ostatecznie rozstrzygnęły losy rywalizacji. W ostatnich 10 minutach obaj szkoleniowcy dali pograć sowim rezerwowym.

Glucose ROW Rybnik kończą rok z bilansem sześciu wygranych i siedmiu porażek. Trzeba jednak pamiętać, że praktycznie w żadnym spotkaniu Kazimierz Mikołajec nie mógł skorzystać ze wszystkich swoich zawodniczek. Na początku kontuzji nabawiła się Martyna Stelmach, potem pauzowała Drey Mingo, a obecnie do pełnej sprawności dochodzi Magdalena Radwan.

Miejmy nadzieję, że po przerwie świątecznej pech opuści rybnicką drużynę i w komplecie będzie mogła walczyć o kolejne ligowe punkty. To są bardzo potrzebne, jeżeli rybniczanki chcą bez zbędnych emocji, zapewnić sobie miejsce w czołowej ósemce. Pierwszy mecz w 2015 roku koszykarki z Rybnika rozegrają 10 stycznia w Gdyni.

Kazimierz Mikołajec, trener Glucose ROW Rybnik

Na taki wynik złożyło się kilka rzeczy. Gospodynie przez całe spotkanie dobrze broniły, co było kluczowe dla końcowego wyniku. Do tego doszła nasza niska skuteczność w pierwszej połowie, wtedy wynik był jeszcze w miarę wyrównany i mogliśmy teoretycznie o „coś” powalczyć. Nie bez znaczenia był równie fakt, że mieliśmy zdecydowanie słabszą możliwość rotacji składem, niż Artego. I tak było praktycznie przez całą rundę, co spowodowało, że nasze zawodniczki, te które grają, są zmęczone. Musimy jak najszybciej zapomnieć o tym występie. Dziewczyny w najbliższym czasie muszą odpocząć, bo przed nami bardzo ważne mecze w nowym roku.

Artego Bydgoszcz – Glucose ROW Rybnik 88:53

ROW: Drey Mingo 14, Kateryna Rymarenko 11, Angelica Henry 9, Elżbieta Paździerska 9, Katarzyna Motyl 6, Leah Metcalf 3, Martyna Stelmach 1, Justyna Zielonka 0, Weronika Oskwarek 0.

Artego: Darxia Morris 19, Julie McBride 17, Chineze Nwagbo 16, Katarzyna Krężel 13, Martyna Koc 9, Amisha Carter 8, Karina Szybała 2, Anna Bekasiewicz 2, Edyta Faleńczyk 2, Elżbieta Mowil 0.