Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 4 (377) Data wydania: 28.01.14

Co dalej z facebookowym profilem dzielnicy?

W ostatnim czasie na fanpage’u dzielnicy Maroko-Nowiny na portalu facebook pojawiły się pytania o brak nowych informacji. Wątpliwości rozwiewa założyciel profilu Radosław Knesz.

Szymon Kamczyk. Radku czy strona umarła?

Radosław Knesz. Oczywiście, że nie. Strona cały czas działa, a mieszkańcy dzięki niej mogą wymieniać się informacjami oraz swoimi opiniami. Faktem jest mniejsza działalność newsowa z mojej strony, ale na to wpływ miały u mnie zwiększone obowiązki zawodowe i sprawy związane z rozwojem innego projektu internetowego nad którym ostatnio bardzo intensywnie pracowałem. Zapewniam, że strona Maroka-Nowin nie umarła, a w najbliższym czasie będą pojawiać się nowe informacje.

Czy prowadzenie profilu pochłania sporo czasu?

Dla jednej osoby tak, ale jeśli administratorów byłoby więcej, na pewno strona byłaby częściej aktualizowana i praca w tym temacie byłaby łatwiejsza. Bardzo cieszyłbym się, gdyby znalazły się osoby chętne do pomocy. Tacy dziennikarze społeczni, działający na zasadzie wolontariatu, jak ja. Muszę przyznać, że dzięki prowadzeniu profilu naszej dzielnicy zdobyłem cenne doświadczenie i umiejętności w zakresie redagowania tekstów, fotografii cyfrowej, social media czy marketingu internetowego. Z przyjemnością podzielę się tą wiedzą z osobami, które chciałby mi pomóc. Bardzo chętnie zorganizuję spotkanie takich zainteresowanych osób, aby wspólnie można było prowadzić fanpage i dzielić się na nim informacjami z dzielnicy, bo przecież dzieje się w niej bardzo wiele. Zresztą zbliżają się kolejne wybory, kolejne budżety obywatelskie, więc na pewno będzie o czym pisać. Osoby zainteresowane pomocą przy prowadzeniu dzielnicowego profilu bardzo proszę o kontakt przez facebooka lub telefonicznie pod numerem 791 761 057.

Czy już szykujesz się na kolejny budżet obywatelski?

Zdecydowanie tak. Myślę, że mój pomysł kina na wolnym powietrzu nie jest chybiony, tylko trzeba go nieco zmienić, aby można go było zrealizować. Na pewno będę wnioskować o zakup sprzętu, który można by wykorzystać do projekcji w okresie letnim, kiedy pogoda zdecydowanie bardziej dopisuje.