Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 34 (354) Data wydania: 20.08.13

TS Volley Rybnik przed sezonem

Naszym atutem będzie ambicja - twierdzi trener rybniczan.

Na początku sierpnia przygotowania do drugoligowych rozgrywek rozpoczęli siatkarze Volleya Rybnik. W drużynie, po ubiegłym sezonie, doszło do prawdziwego trzęsienia ziemi. Posadę stracił trener Włodzimierz Madej. Z drużyną pożegnali się również m.in. Łukasz Lip, kapitan i wieloletni rozgrywający rybnickiej drużyny czy Kamil Łyczko, libero. W ich miejsce przyszli nowi zawodnicy, którzy nie tylko mają zapełnić luki, ale i podnieść wartość sportową ekipy, grającej na co dzień w „ekonomiku”. Nad całym projektem będzie czuwał nowy – stary trener Wojciech Kasperski.

Do drużyny dołączyli Krystian Lipiec, przyjmujący, który był podporą ekipy Rafako Racibórz. Z tej samej drużyny do Volleya dołączył libero – Łukasz Taterka. Ten zawodnik, wychowanek Górnika Radlin, wraca do Rybnika po dwóch latach spędzonych w Raciborzu właśnie. Dwóch zawodników, na korzyść teamu Kasperskiego, straciła również Juvenia Głuchołazy. Grzegorz Barciak (rozgrywający) i Przemysław Borecki (przyjmujący/atakujący) mają stanowić o sile ekipy z Rybnika. Ostatnim wzmocnieniem jest Dariusz Noga (atakujący), który w poprzednim sezonie reprezentował barwy TKS Nascon Tychy. Jak widać ekipa została wzmocniona zawodnikami z drużyn pierwszej czwórki ubiegłorocznych rozgrywek II ligi. To dobrze wróży przed meczami o punkty.

W nadchodzącym sezonie inny będzie system rozgrywek. II liga została rozszerzona. Dlatego  najpierw drużyny będą rywalizować w VI grupach (mecz i rewanż). Następnie zostanie dokonany podział na pierwszą i drugą czwórkę. W dalszej części drużyny z miejsc 1. i 2. z pierwszej czwórki, będą grać w turniejach, które ostatecznie wyłonią dwie najlepsze ekipy całych rozgrywek na parkietach II ligi. I tylko one, w sezonie 2014/15, będą mogły cieszyć się z gry o jedną klasę rozgrywkową wyżej.

Marek Pietras


PRZED SEZONEM POWIEDZIELI

Wojciech Kasperski, trener Volleya Rybnik

Trenujemy od początku sierpnia. Mamy zajęcia w terenie i na hali. Skład jest skompletowany. Nic tylko walczyć o jak najlepsze miejsce w lidze. Nie znamy siły innych drużyn, ale uważam, że mamy realne szanse na czołową dwójkę. Na pewno mocna będzie drużyna z Zawiercia. Co do innych, to o ich sile przekonamy się dopiero podczas ligi. Przed walką o punkty, planujemy rozegranie ok. 10 meczów sparingowych. Pojedziemy również na turniej do Bochni. Myślę, że w tym sezonie naszą siłą będzie ambicja. Przyszło kilku nowych zawodników, którzy będą chcieli się pokazać. Ci, którzy pozostali na pewno również nie odpuszczą i będą starali się udowodnić swoją wartość. Kadra jaką dysponujemy to mieszanka doświadczenia i młodości. W klubie doszło do sporych zmian. Po części były one wymuszone, po części to nowa koncepcja. Mnie w pracy na pewno będzie pomagało doświadczenie jakie mam z sezonów, kiedy byłem już trenerem Volleya. Liczę na to, że będziemy dobrze grać i to się przełoży na zadowalający nas wynik.

Grzegorz Barciak, zawodnik Volleya Rybnik

Zaczynamy przygotowania, podczas których wykrystalizuje się skład. Mam nadzieję, że będę grał w pierwszej szóstce i będę wzmocnieniem tej drużyny. Uważam, że potencjał w naszej ekipe jest spory. Umiejętności, jakie posiadają, ci którzy dołączyli do drużyny jak i ci, którzy zostali, dobrze wróżą przed sezonem. Na pewno możemy sobie zakładać wysokie cele, wyższe niż miejsce osiągnięte przez drużynę z Rybnika w poprzednim sezonie. Pierwsza czwórka to powinno być dla nas założenie minimum. Trudno na dziś jednak sprecyzować jak będzie wyglądać nasza gra. Tak jak mówiłem, potencjał jest duży, a na co to się przełoży, zobaczymy w trakcie sezonu. Ja wraz z Przemkiem Boreckim dojeżdżamy do Rybnika z Kędzierzyna. Jest to trochę absorbujące, ale podoba nam się tutaj i liczymy, że uda się osiągnąć z Volleyem sukces.

Tomasz Warda, zawodnik Volleya Rybnik

Jestem mocno zaskoczony kadrą drużyny. Nie wiedziałem do końca, kto zostanie z poprzedniego sezonu. Chyba nie spodziewałem się jednak aż takich zmian. Zobaczymy, co z tego wyjdzie. Uważam, że mamy ekipę doświadczoną i to daje szasnę, aby nasza drużyna była bardzo mocna. Osobiście jestem zadowolony, że trenerem został Wojciech Kasperski. Po pierwszych treningach mogę nawet stwierdzić, że jestem zaskoczony, z jaką dojrzałością prowadzi zespół. Z tego co wiem inni zawodnicy też są zadowoleni. Zobaczymy, co przyniesie czas. Jak przychodzi nowy trener to nigdy nie wiadomo, czego się spodziewać. Ja jestem pewny jednak, że będzie dobrze.

Łukasz Taterka, zawodnik Volleya Rybnik

Wróciłem do Rybnika ponieważ skończyłem studia. Gra w Volleyu była dla mnie najlepszą opcją, blisko domu. Wybór był więc prosty. Mam nadzieję, że swoją grą będę spełniał oczekiwania trenera i kibiców. Moją rolą będzie „trzymanie” gry w obronie. Po to tutaj przyszedłem. W ostatnim sezonie wyniki Volleya nie były dobre, a potencjał zawodników był dość spory. Dlatego nie dziwię się, że doszło do wielu zmian. Również na ławce trenerskiej. Obecny zespół został zbudowany w oparciu o zawodników z drużyn, które w ubiegłym sezonie były w czwórce. Wierzę więc, że spokojnie będziemy w czubie tabeli. Ważne, żeby od początku budować drużynę, aby zawodnicy wspierali się nawzajem.


Terminarz I runda sezonu 2013/14

28.09.2013: TKKF Czarni Katowice - TS Volley Rybnik, 5.10.2013: TS Volley Rybnik - Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel II , 12.10.2013: MTS Winner Czechowice Dziedzice - TS Volley Rybnik, 19.10.2013: TS Volley Rybnik - KS AZS Rafako Racibórz, 26.10.2013: Aluron Warta Zawiercie - TS Volley Rybnik, 9.11.2013: TS Volley Rybnik - AZS Politechnika Opolska Cementownia Odra, 16.11.2013: UKS Strzelce Opolskie - TS Volley Rybnik.

Kadra: VOLLEY Rybnik 2013/14

Arkadiusz Terlecki, Tomasz Warda, Konrad Stajer, Michał Łata, Radek Niestrój, Dariusz Noga, Grzegorz Barciak, Przemysław Borecki, Krystian Lipiec, Łukasz Taterka, Bartosz Konsek, Błażej Podleśny, Tomasz Brzezina.