Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 14 (334) Data wydania: 02.04.13

Rybniccy żużlowcy wyjechali na tor

W miniony wtorek i środę żużlowcy ŻKS ROW Rybnik odbyli pierwsze w tym sezonie treningi na torze.

Ryk silników wydobywający się ze stadionu przy ulicy Gliwickiej nikogo nie powinien dziwić. Co innego, jeśli ten hałas pojawia się jeszcze przed godziną ósmą rano... Jednak w takich okolicznościach przyszło rybnickim żużlowcom w zeszłym tygodniu zainaugurować treningi na własnym torze. Wczesna pora została wymuszona przez zimową aurę. Nie przeraziło to jednak ani zawodników, ani garstki kibiców, którzy w mroźny poranek zjawili się na stadionie, by poczuć przedsmak zbliżających się żużlowych emocji.

Przypomnijmy: pierwszym meczem jaki rozegra w lidze ŻKS ROW Rybnik będzie zaplanowane na 7 kwietnia spotkanie przed własną publicznością z Kolejarzem

Opole.(kp)


3 pytania do Kacpra Woryny, zawodnika ŻKS ROW Rybnik

Kuba Pochwyt: – Za tobą pierwsze w tym sezonie treningi na torze. Jakie wrażenia?

Kacper Woryna: – Nietypowa jest pora, bo zaczynaliśmy jeździć już o ósmej rano. A wszystko przez warunki. Po południu, kiedy roztopi się tor, nie ma możliwości trenowania. Ogólnie jestem zadowolony. A jeśli chodzi o wczesną porę – cóż, dla żużla można zrobić wszystko! (śmiech). Do tej pory trenowaliśmy 5 razy w tygodniu: 2 razy siłownia, 2 razy sala gimnastyczna i basen. I tak było praktycznie od grudnia. Myślę, że jestem dobrze przygotowany pod względem fizycznym. Nie czuję po sobie, że miałem aż półroczną przerwę od jeżdżenia.

Z pewnością nie potrafisz się już doczekać na pierwsze poważne ściganie?

Oczywiście. I myślę, że nie tylko ja. Przed ligą będę jeszcze startował w krajowych eliminacjach do mistrzostw świata juniorów. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.

Jakie cele stawiasz sobie na ten sezon?

W tym sezonie wystarczy mi bezpieczna i bezkontuzyjna jazda. Jednak nie mam zamiaru wąchać dymu z motorów przeciwników i zapewniam, że w każdych zawodach dam z siebie wszystko.