Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 6 (326) Data wydania: 05.02.13

Przedszkola nagrodzone w "Superbabci"

Dwa przedszkola z Czerwionki-Leszczyn świętowały zwycięstwo w konkursie „Superbabcia” organizowanym przez naszą redakcję. Dla zwycięskiego przedszkolaka oraz przedszkola przygotowaliśmy ciekawe nagrody.

W tej edycji konkursu największą ilość głosów zdobył Alan Wita z Przedszkola nr 3 w Czerwionce-Leszczynach. – Babcia Ania lubi wychodzić z psem na spacer i przytulać się ze mną. Kocham ją, bo daje mi serki, lizaki i inne słodycze. Babcia Teresa lubi mnie całować i chodzić ze mną do sklepu. Babcia pracuje w przedszkolu w kuchni, robi dobry barszcz i kluski z mięsem. Kocham ją za to, że mnie przytula i całuje. Babcia ma też dwa koty, nazywają się Mamlas i Boko – tak Alan opisywał swoje babcie w konkursowym wywiadzie dla „Tygodnika”. Już po wygranej przedszkolak nie krył radości. Jego przedszkole otrzymało bogaty zestaw zabawek edukacyjnych, które milusińscy od razu mogli przetestować. – Najbardziej podobają mi się te liczące piłki i te literki – powiedział Alan po przekazaniu nagrody. Zabawki w konkursie ufundowała firma „Marko”, posiadająca w swojej ofercie zabawki dla dzieci i niemowląt. – Zabawki, które przekazaliśmy, są przede wszystkim zabawkami edukacyjnymi, które pozwolą dzieciakom rozwijać kreatywność oraz bawić się w grupie. Mówiąca piłka może np. pomóc w liczeniu oraz posługiwaniu się alfabetem, a przy okazji można wykorzystywać do tego kreatywne zabawy, które zostały zaprezentowane przez naszą panią Bożenę Wodecką– mówi Aleksandra Kolek, specjalista ds. marketingu z firmy „Marko”.

Rodzinny obiad w nagrodę

Dla Alana i jego superbabć przygotowano specjalną indywidualną nagrodę. Był nią uroczysty rodzinny obiad w restauracji „Pasja” w Rybniku. Miła atmosfera restauracji–winiarni przy ul. 3 Maja udzieliła się wszystkim, szef kuchni zadbał o podniebienia m.in. tradycyjnym rosołem, a my postanowiliśmy zapytać bohatera raz jeszcze, za co kocha swoje babcie. – Jedną za to, że zawsze do mnie przychodzi, a drugą za to, że mnie kocha – mówi. – A ja nie kocham? – pyta babcia Teresa. – Przecież kochasz! – oznajmia Alan z uśmiechem. Alan jest chłopcem bardzo elokwentnym i żywiołowym, co zresztą babcie wspólnie potwierdzają. – Jest bardzo żywy, ale bardzo kochany. Ułożony i dobrze wychowany, bardzo ciekawski świata – przyznaje pani Anna. Dla jednej z babć to pierwszy wnuk, dla drugiej – już drugi. Jednak kochają go tak samo. – To jest naprawdę wspaniały wnuk – wspomina Teresa. – My może jesteśmy superbabcie, ale tak naprawdę mamy superwnuka – dodaje Anna.

Dodatkowa kategoria

W tym roku po raz pierwszy w naszym konkursie specjalną nagrodę otrzymało także przedszkole, w którym oddanych zostało najwięcej głosów na wszystkich uczestników konkursu. W tej kategorii zwyciężyło Przedszkole nr 6 „Pod Jarzębiną” z Czerwionki-Leszczyn. W tym przypadku nagrodą były odwiedziny przedszkola przez Isię Klaunisię, Tygryska i Puchatka, którzy tańczyli, śpiewali i bawili się wspólnie z dziećmi. – Zaprezentowaliśmy godzinny układ muzyczno-taneczny dla dzieci. Mieliśmy w repertuarze rozmaite piosenki. Dzieci znają Kubusia i Tygryska z ekranu, więc reagują bardzo entuzjastycznie – powiedziała liderka grupy Coral, która wraz z zespołem rozbawiała przedszkolaki. Zadowolona z przedstawienia była również dyrektor przedszkola Iwona Palarz. – Informacja o wygranej była dla nas miłą niespodzianką. Dzięki temu dzieci mogły miło spędzić czas – powiedziała dyrektor Iwona Palarz.

(ska), (mark)