Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 21 (289) Data wydania: 22.05.12

Chcemy parkować pod blokiem

Mieszkańcy walczą o utworzenie osiedlowego parkingu dla swoich samochodów.

Mieszkańcy bloku nr 5 przy ul. Hetmańskiej W Rybniku–Niedobczycach borykają się z problemem braku miejsca dla swoich samochodów na osiedlu. Ustawianie aut na chodniku przed blokiem często kończy się interwencją straży miejskiej.

Teren osiedla należy do Rybnickiej Spółdzielni Mieszkaniowej. – Pisałem w tej sprawie nawet do prezydenta, ale na facebooku odpowiedział mi, że niestety nie może pomóc, bo teren nie jest miejski. Do spółdzielni napisałem, ale poinformowano mnie, że parking najszybciej mógłby zostać wybudowany w 2014 roku. Do tego czasu nie wiem, czy nie stracę prawa jazdy przez punkty karne za parkowanie przed blokiem – mówi Rafał Brachmański, mieszkaniec bloku nr 5 przy Hetmańskiej. W odpowiedzi spółdzielni czytamy, że parking mógłby zostać utworzony z tyłu bloku 5, a nie przed, ponieważ teren przy wejściu do klatek należy do bloku 3. – Na to jednak mieszkańcy też się raczej nie zgodzą. Mnie poinformowano w rozmowie nieoficjalnej, że lepiej wykopać miejsca parkingowe w skarpie przed blokiem po cichu, żeby nie dowiedzieli się mieszkańcy bloku 3. Według administracji ja miałbym to zrobić, a gdyby pojawiły się pretensje, oni by mnie bronili. Co jak co, ale głupi nie jestem – mówi Brachmański. Przed „piątką” istnieje wprawdzie zatoczka wykopana na terenie działki bloku nr 3, ale była ona wykopana już 20 lat temu i obecnie nikomu nie przeszkadza. Przed wjazdem pod klatki „piątki” postawiony jest zakaz parkowania na chodniku. Mieszkańcom udało się wywalczyć zniesienie zakazu w godzinach od 19.00 do 7.00, jednak kiedy ktoś chciałby zaparkować w ciągu dnia, od razu znajdą się nieżyczliwi sąsiedzi, którzy dzwonią po straż miejską. – Zniesienie zakazu też byłoby jakimś wyjściem, bo nie ma tutaj tak dużego ruchu, aby trzeba było chodzić po chodniku. Musimy coś z tym zrobić, bo tak nie może być – mówią mieszkańcy z parteru, a pan Rafał dodaje – Jesteśmy skłonni zrobić zrzutkę, aby wynająć koparkę i wykopać ten parking. Potrzebne są tylko chęci administracji i pozwolenie mieszkańców bloku nr 3. Jeszcze będziemy walczyć o ten parking – zapowiada Brachmański.

(ska)