Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 5 (221) Data wydania: 01.02.11

Poznajemy Utex ROW Rybnik

Jerzy Mandrysz, trener odnowy biologicznej.
1. Kariera...
Ciężko tu mówić o karierze, ale do osiągnięć zaliczam zdobycie tytułu „technika masażu” w Medycznej Szkole Policealnej Województwa Śląskiego im. Dr Feliksa Białego w Rybniku, uzyskanie Europejskiego Dyplomu i Certyfikatu za umiejętności z zakresu mobilizacji czynnych, terapii manualnej wg K. Lewita z elementami osteopatii i chiropraktyki w Szkoleniowym Centrum Masażu Leczniczego i Terapii Manualnej „Animusz” w Warszawie i możliwość wykorzystywania tej wiedzy i umiejętności pomagając naszym zawodniczkom.
 
2. Największy sukces w przygodzie ze sportem...
Dawno, dawno temu za czasów podstawówki pływałem i brałem wielokrotnie udział w zawodach pływackich międzyszkolnych, w których o ile mnie pamięć nie myli czterokrotnie zajęliśmy 1. miejsce w sztafecie mieszanej. Indywidualnie zdobyłem 3. miejsce stylem grzbietowym. Poza tym uprawiałem już wiele sportów w życiu. Największym sukcesem dla mnie jest przekraczanie celów, które sobie wyznaczam.
 
3. Największa porażka...
Nie miewam porażek, czasem coś nie wyjdzie ale nie zaliczam tego do porażek.
 
4. Gdybym nie był masażystą, to...
Zawsze byłbym sobą niezależnie od wykształcenia i nabytych umiejętności. Na pewno robiłbym coś co sprawia mi przyjemność.
 
5. Najładniejsza rzecz jaką widziałem w życiu, to...
Pałac Schönbrunn z jego pięknym ogrodem w Wiedniu.
 
6. Gdybym był królem świata, zmieniłbym...
Ciężko mówić o jakichkolwiek zmianach. Znając siebie i swą bujną wyobraźnię doprowadziłbym świat do chaosu. Na pewno zmieniłbym mentalność ludzi na bardziej optymistyczną.
 
7. Po zakończeniu kariery będę...
Szukał nowego, ciekawego zajęcia.
 
8. Wolny czas spędzam....
Głównie w Rybniku, ponieważ dysponuje on wieloma możliwościami jeśli chodzi o rekreację/sport. Bardzo cenię sobie rybnicką sieć ścieżek rowerowych, które zwiedzam jeżdżąc na rowerze lub biegając. Zalew rybnicki pozwala mi żeglować. Często odwiedzam saunę i spędzam czas na mieście z przyjaciółmi. Zdarzają się też podróże.
 
9. Moim autorytetem jest...
Nie posiadam.
 
10. Ulubiony film, piosenka, książka...
Film: „A Beautiful Mind” , „The Green Mile” , „Forrest Gump” i wiele, wiele  innych…
Książka: „Sztuka podstępu. Łamałem ludzi, nie hasła” – Kevin Mitnick, William L. Simon
Muzyka: Ciężko mówić o ulubionej jednej piosence, więc zmienię pytanie na ulubiony gatunek muzyczny: DRUM & BASS, DUBSTEP.
 
11. W ludziach najbardziej nie lubię...
Głupoty, prostactwa, braku ambicji, negatywnego myślenia.
 
12. Kibic jest dla mnie...
Osobą, która ma coś więcej do roboty w wolnym czasie niż siedzenie w domu i nicnierobienie, osobą z zainteresowaniem. Jest nieodłącznym elementem każdego wydarzenia sportowego. Bez niego byłoby cicho i nudno, o czym miałem okazję kilkakrotnie się przekonać.
 
13. Ulubiona pora roku..., ponieważ...
Lato, ponieważ nie lubię marznąć spędzając czas poza domem.
 
14. Moja rodzina...
Mama Basia, Ojciec Andrzej, Siostra Jessica.
 
15. Pytanie, na które chciałbym odpowiedzieć a nikt mi go nigdy nie zadał...
Czy jesteś zadowolony ze swoich dotychczasowych osiągnięć?