Numer: 42 (206) Data wydania: 19.10.10

Sprintem

Młodzież atakuje
Świetne spisują się zespoły młodzieżowe TS Volley.  W lidze juniorów rybnicki zespół podejmował AZS Politechnikę Śląską Gliwice. Wysokie zwycięstwo w każdym secie 25:19, 25:6, 25:13 pokazuje dominację rybniczan w każdym elemencie gry. Obecnie juniorzy zajmują 2. miejsce w swojej grupie.
Podobnie wysokie zwycięstwo i to na wyjeździe, mając o wiele trudniejszego przeciwnika – SK Górnika Radlin, odnieśli kadeci. Każdy set był zacięty a o końcowym sukcesie decydowała dobra zagrywka i przyzwoita gra w ataku. 3:0 w setach do -22, -21, i -18 bardzo cieszy. Kadeci również zajmują 2. miejsce w tabeli.
W mistrzostwach Śląska młodzików nasz pierwszy zespół organizował turniej z udziałem SK Górnika Radlin i KS AZS Rafako Racibórz. W obu meczach nasi młodzicy pewnie pokonali swoich rywali i prowadzą w rozgrywkach.
TS Volley Rybnik – SK Górnika Radlin 2:0 (17, 16)
TS Volley Rybnik – KS AZS Rafako 2 Racibórz 2:0 (9, 12)

Przegrana po walce
Drugiej wyjazdowej porażki w tegorocznych rozgrywkach kadetek doznały koszykarki RMKS Rybnik. W Wodzisławiu Śląskim po ciekawym i emocjonującym spotkaniu przegrały z miejscową Olimpią 44:65.
Pierwsze minuty spotkania zdecydowanie należały do Olimpii, która szybko wypracowała sobie kilkupunktową przewagę (10:1). Z biegiem czasu i rybniczanki zaczęły trafiać do kosza a pierwsza kwarta zakończyła się 5-punktową przewagą Olimpii.
Druga odsłona meczu miała bardziej wyrównany przebieg, rybniczanki, dzięki obronie strefowej i udanym akcjom w ataku, zmniejszyły prowadzenie gospodarza do 3 pkt. Po dwóch kwartach Olimpia prowadziła z RMKS 23:20.
Przez kwartę trwała na boisku niesamowita walka. Prowadzenie zmieniało się wielokrotnie, czemu towarzyszyły wielkie emocje. Już na początku tego fragmentu gry po celnym rzucie wolnym B. Bolik RMKS doprowadził do remisu, chwilę później po celnym rzucie A. Gołuckiej objął prowadzenie. Po 30 minutach RMKS prowadził w Wodzisławiu 37:36.
Ostatnia kwarta lepiej rozpoczęła się dla rybniczanek, które po celnym rzucie J. Parulskiej objęły trzypunktowe prowadzenie. Jak się niestety później okazało, był to ostatni dobry fragment gry rybniczanek w tym spotkaniu. Kolejnych 6 punktów zdobyła Olimpia i wykorzystując błędy gry rybnickiego zespołu zarówno w ataku jak i w obronie  szybko powiększyła przewagę do 10 punktów. Ostatnie 3 minuty meczu na boisku spędziła druga piątka rybniczanek, przez co rozmiary porażki wzrosły do ponad 20 punktów.
Olimpia Wodzisław Śl. – RMKS 65:44 ( 14:9, 9:11, 13:17, 29:7)
RMKS: Beatrycze Bolik 12, Marta Szklarska 8, Martyna Saczewska 8, Ania Gołucka 4, Klaudia Moskwa 4, Joanna Parulska 4, Kinga Dzierbicka 2, Agnieszka Lewandowska 2, Aleksandra Nowak 0, Magdalena Nytko 0, Beata Leżoch 0.

Koszykarze wygrywają
Pewnym zwycięstwem zakończyło się spotkanie młodzików starszych MKKS Rybnik. We własnej hali pokonali oni młodych koszykarzy z Dąbrowy 75:49 a o zwycięstwie zadecydowała pierwsza  kwarta. Spotkanie w Tychach było bardziej wyrównane. Swój mecz wygrali również juniorzy.
MKKS Rybnik – MKS Dąbrowa Górnicza 75-49 (29:1, 11:11, 19:18, 16:19)
MKKS: Bembnista 0, Kondys 2, Florczyk 0, Marszałek 0, Koczy 21, Królikowski 2, Wojaczek 20, Dłucik 1, Mikołajec 0, Grocki 25, Sot 0, Choroba 4.
MOSM Tychy – MKKS Rybnik 48:61 (9:6, 10:20, 17:17, 12:18)
MKKS: Bembnista 0, Bujak 0, Florczyk 1, Marszałek 2, Koczy 14, Adamczyk 0, Wojaczek 3, Dłucik 4, Mikołajec 0, Grocki 27, Sot 2, Choroba 6.
MKS Zabrze – MKKS Rybnik 51:137 (11:32, 15:32, 10:31, 15:42)
MKKS: Kachel 0, Rakoczy 16, Gawęda 22, Grzybek 6, Niedziałkowski 9, Redliński 1, Smołka 2, Prus 10, Widenka 24, Gilner 15, Pniak 24, Pilch 8.