Numer: 32 (196) Data wydania: 10.08.10

Nie dali gospodarzom szans

Dzięki szybkiej i agresywnej grze „Płomień” Ochojec wygrał derby w Wielopolu.

Nowy sezon w rybnickiej A klasie rozpoczęty. Spadkowicz z ligi okręgowej, Płomień Ochojec znokautował rywali z KS Wielopole. W emocjonującym spotkaniu padło aż 7 goli.
W minioną niedzielę, 8 sierpnia kibice zgromadzeni na derbowym spotkaniu w Wielopolu nie mogli narzekać na brak emocji. Nim upłynęła 18 minuta meczu, w spotkaniu padły już dwa gole, wróżące rychłe i miażdżące zwycięstwo Płomienia. Pierwsze dwie bramki Ochojec zawdzięczał Grzegorzowi Lachowiczowi w 14 minucie i Gabrielowi Morgale w 17 minucie. Od początku widać było, że zawodnicy Ochojca byli lepiej zgrani, grali szybciej i ostrzej. Agresywna gra już w 28 minucie zaowocowała żółtą kartką za faul dla Dawida Szlosarka. W chwilę później Grzegorz Lachowicz, strzelec spotkania, zdobył dla Płomienia trzecią bramkę. W momencie, kiedy nikt chyba nie spodziewał się zmian na polu walki, Wielopolanie zaczęli odrabiać spore straty. Do końca pierwszej połowy Michał Riemel i Marcin Paleń z karnego zdobyli dla KS-u pierwsze gole. Druga połowa to zacięta walka Wielopolan o wyrównanie wyniku. Nawet trzy zmiany w składzie w końcówce nie były już jednak w stanie wyprowadzić Wielopolan ze straconej pozycji. Słaba obrona KS-u przepuściła w 81 minucie kolejnego gola, strzelonego przez Lachowicza, pogrzebując wszelkie nadzieje Wielopola. Zrezygnowana wielopolska rezerwa schodziła z boiska, zostawiając kolegów, walczących o honor drużyny. W ostatnich minutach meczu Grzegorz Lachowicz potwierdził swoją strzelecką klasę i zdobył dla swojej drużyny czwartego gola kończąc spotkanie trzygolową przewagą.

KS Wielopole – LKS Płomień Ochojec 2:5
Bramki: 14 min. Grzegorz Lachowicz (0:1), 17 min Gabriel Morgała (0:2), 34 min Grzegorz Lachowicz (0:3), 38 min Michał Riemel (1:3), 45 min Marcin Paleń (2:3), 81 min Grzegorz Lachowicz (2:4), 90 min Grzegorz Lachowicz (2:5).
Żółte kartki: 28 min Dawid Szlosarek (LKS Płomień Ochojec), 65 min Sebastian Bujnowski (LKS Płomień Ochojec).
Sędziowie: Magdalena Figura, Dariusz Piaścik, Zbigniew Słota.
KS Wielopole: Michał Hamerski, Marcin Paleń, Robert Jadczyk, Łukasz Porczyk, Michał Grolik (75’ Bartosz Łyżwiński), Ryszard Zając (75’ Paweł Orzechowski), Marcin Olejarz, Michał Riemel (70’ Rafał Machulec), Michał Janik, Damian Olczak, Grzegorz Gojny (65’ Grzegorz Frystacki).
LKS „Płomień” Ochojec: Piotr Pękala, Dawid Ochojski, Andrzej Miera, Grzegorz Reclik, Dawid Szlosarek (45’ Jacek Szlosarek), Gabriel Morgała, Jacek Bernacki (70’ Mariusz Szlosarek), Jakub Zając (55’ Daniel Bernacki), Mateusz Matuszewski, Grzegorz Lachowicz, Sebastian Bujnowski (84’ Mateusz Sebastian).

(bm)

Czesław Holona, trener KS Wielopole: Uważam, że mecz był ładnym widowiskiem. Padło dużo goli, mógł się podobać widzom. Drużyna Ochojca wygrała zasłużenie. Było widać lepsze zgranie i ogranie drużyny przeciwnej. To też w końcu spadkowicz z ligi okręgowej. Szybkość, agresywna gra zadecydowała o ich zwycięstwie. Myślę też, że nasi zawodnicy po dwóch straconych golach w pierwszych osiemnastu minutach znaleźli się w trochę ciężkiej sytuacji i to też wpłynęło na ich grę.

Krzysztof Skupień, trener LKS „Płomień” Ochojec: Jestem zadowolony z wyniku, z gry może trochę mniej. Było sporo słabszych momentów. Ale cieszę się, że padło dużo bramek, było widać dużo walki. Po spadku zawodnicy narzucają sobie dużą presję, która odbija się na ich grze, tak bardzo chcą, że mają powiązane nogi. Myślę, że kibicom podobało się spotkanie.