Numer: 25 (189) Data wydania: 22.06.10

Dobre złego początki

Chociaż początek spotkania należał zdecydowanie do Rymera, nerwowa gra w drugiej połowie ostatecznie odebrała gospodarzom szansę na zwycięstwo. Dwie celne jedenastki Marcina Bochenka w drugiej połowie ostatecznie przesądziły o wyniku meczu.
Drużyny zmierzyły się ze sobą 19 czerwca na boisku KS-u. Gospodarze świetnie rozpoczęli i mogłoby się wydawać, że już do końca spotkania to oni będą rozdawać karty. Już w 24 minucie Sebastian Pielczyk wykorzystał lukę w środku pola i brawurowo wybił piłkę, która przeleciała tuż nad głową bramkarza Leszka Zająca i wpadła w jamę bramki. W 37 minucie świetny strzał głową oddał niekryty w polu karnym Szymon Mikeska, zdobywając tym samym dla gospodarzy drugiego gola. Jednak jeszcze w pierwszej połowie dobra passa odwróciła się od zawodników Rymera. Gola z wapna w 39 minucie strzelił Marcin Bochenek, który okazał się egzekutorem tego spotkania. Druga połowa rozpoczęła się golem z główki Szymona Cicheckiego po dobrej akcji zawodników z Nędzy. Goście wyrównali, a gospodarze zaczęli się staczać po równi pochyłej. W szeregach Rymeru zaczęło się robić nerwowo. Po faulu zawodnika Rymera w polu karnym, Marcin Bochenek w 60 minucie znowu postawił piłkę na wapnie i celnym uderzeniem pod poprzeczkę pokonał bramkarza gospodarzy. W 83 minucie po nieprzepisowym zagraniu KS-u w polu karnym egzekutor spotkania dobił gospodarzy celnym strzałem z jedenastki, poprawił wynik swojej drużyny  i skończył spotkanie 4:2 dla LKS-u.

KS Rymer Rybnik – LKS 1908 Nędza (2:4)

Bramki: 24 min Sebastian Pielczyk (1:0), 37 min Szymon Mikeska (2:0), 39 min Marcin Bochenek (2:1), 48 min Szymon Cichecki (2:2), 60 min Marcin Bochenek (2:3), 83 min Marcin Bochenek (2:4).
Żółte kartki: 44 min Dawid Rusiecki (KS Rymer), 59 min Adrian Cichecki (LKS 1908 Nędza), 82 min Jacek Marszolik (KS Rymer).

KS Rymer Rybnik: Dawid Mieszaniec, Sebastian Urbaś, Jacek Marszolik, Szymon Jezierski, Krzysztof Ferensztain, Szymon Fornal, Robert Mika, Szymon Mikeska, Przemysław Pawliczek, Dawid Rusiecki, Sebastian Pielczyk, Marcin Kołodziejczyk, Tomasz Bednorz, Mateusz Kurc, Adrian Śliwa, Przemysław Góralczyk, Jakub Janik, Jakub Czarnecki.

LKS 1908 Nędza: Leszek Zając, Sebastian Łuczak, Artur Tumula, Tomasz Przeliorz, Marcin Bochenek, Szymon Cichecki, Michał Oleś, Michał Stroka, Rafał Ochojski, Bronisław Kłosek, Victor Ohaka, Mateusz Skwirut, Patryk Kornas, Adam Baron, Adrian Cichecki, Tomasz Czerny.