Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 23 (187) Data wydania: 08.06.10

W szkole dalej jest źle

Władze gminy uznają, że lepiej nie rozdrapywać ran.
Wszystko wskazuje na to, że sprawa mobbingu w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pstrążnej, o której pisaliśmy w listopadzie ubiegłego roku nie ma końca. Przypomnijmy, że nauczycielki twierdziły, że są szykanowane przez swoją szefową. Problem nie uległ rozwiązaniu pomimo prób zażegnania konfliktu przez władze gminy.
 
– Finał sprawy prawdopodobnie poznamy z końcem września. Z naszych informacji wynika, że został złożony wniosek do sądu przez jedną z zainteresowanych nauczycielek. Wyrokować na razie nie możemy nic i trzeba powstrzymać się od jakichkolwiek spekulacji na ten temat. Na pewno nie przysłuży się to atmosferze, która tam panuje, a może nawet sprawę pogorszyć. W przypadku wyroku sądu decyzja będzie ostateczna i skończy się gdybanie. Nie było do tej pory przesłanek, aby wójt miał podejmować jakąkolwiek decyzję. Przeprowadzono szereg kontroli, które nie wykazały żadnych uchybień. Negocjacje, które były przeprowadzane, nie przyniosły prawdopodobnie żadnych rezultatów – tłumaczy Bogusław Adamczyk, kierownik Gminnego Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli w Lyskach. Kierownik radził również, aby temat lepiej zostawić, żeby nie budzić nadmiernych emocji pod koniec roku szkolnego.
 
Dyrektorka jak głaz
 
Sprawdziliśmy, czy od czasu ukazania się naszego artykułu dyrektorka ZSP w Pstrążnej Bernadeta Cuber będzie bardziej chętna do rozmów. Okazało się, że nadal woli milczeć. – W tej sprawie proszę kontaktować się z wójtem. Ja nic panu nie powiem – ucięła dyrektorka. Wójt Lysek Grzegorz Gryt był niezwykle zdziwiony tym stwierdzeniem. – Trudno mi cokolwiek w tej sprawie powiedzieć. Wiem, że sprawa jest w sądzie i chcemy poczekać na werdykt. Dziwi mnie fakt, że pani dyrektor powiedziała, że mam się za nią wypowiedzieć. To tak, jakbym był stroną w tej sprawie. Kwestia jest na tyle delikatna, że można każdej ze stron w jakiejkolwiek sytuacji wyrządzić niepotrzebne przykrości. Niech się same dogadają. Tyle lat pracują razem i wydaje mi się to dość dziwne –  mówi wójt.
 
Dalej nas szykanuje
 
Sprawa ewidentnie nie dobiegła końca. Potwierdza to również jedna z poszkodowanych nauczycielek. – Mediacje zakończyły się fiaskiem. Właściciwie było jedno spotkanie, okazało się, że z panią dyrektor nie da się dogadać po prostu. Nic nie jest lepiej, a nawet gorzej. Jestem izolowana cały czas. Wójt zaproponował mi przejście do innej placówki. Odbieram to jako chęć pozbycia się mnie i ukarania. I chciałabym podkreślić, że mam potwierdzenie, że byłam w szpitalu (wójt sugerował kilka miesięcy temu, że nauczycielka nie mówiła prawdy w skardze – przyp. red.) – mówi jedna  z nauczycielek. Z drugą z nich nie udało się nam skontaktować. O dalszym przebiegu sprawy będziemy na bieżąco informować.
 
(ska)