Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 22 (186) Data wydania: 01.06.10

Dla mam śpiewali Niemena

W sali Ośrodka Kultury i Sportu spotkały się wszystkie mamy  w gminie.
Święto Matki jest dniem szczególnym dla wszystkich. Nie inaczej jest w Gaszowicach, gdzie co roku, wszystkie mamy spotykają się na wspólnym świętowaniu. W tym roku do OKiSu na odchody uroczystości przybyło prawie 150 osób, choć rekord jeszcze nie został pobity.
 
– Imprezy z okazji Dnia Matki organizujemy co roku od 11 – 12 lat. Panie z naszej gminy już wiedzą, że w ten dzień zawsze czeka na nie miejsce przy wspólnym stole w OKiS, dlatego nie musimy wysyłać jakichś specjalnych zaproszeń. Informacja w biuletynie oraz ogłoszenia w kościele wystarczą, aby powiadomić wszystkie panie. Zdarzało się wcześniej, że gości przybywało ponad 200, co ogromnie nas cieszyło. Teraz mamy również dopisały. Jak zwykle obchody rozpoczęły się uroczystą mszą św. w gaszowickim kościele – komentował Jerzy Białek, dyrektor OKiS Gaszowice. Dla wszystkich gości swoje występy przygotowali duzi i mali artyści. Spotkanie zainicjował występ chóru „Belcanto” pod dyrekcją Janusza Budaka, który po występie złożył wszystkim paniom serdeczne życzenia. Po pieśniach chóru swoje 5 minut miały dzieci z SP Gaszowice, które przygotowały humorystyczne przedstawienie. Na zakończenie wystąpił zespół „Singers”, który zaśpiewał m.in. „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena. – Wprawdzie nie uczestniczę w tych spotkaniach co roku, ale jestem już 3 raz. Cieszę się, że takie imprezy są organizowane, bo można posiedzieć w swoim towarzystwie i posłuchać przepięknych występów chóru. Sama 10 lat byłam w naszym chórze i poprzez takie imprezy mogę wrócić wspomnieniami do tamtych czasów. Później kolejny raz zostałam babcią i od tego czasu przychodzę do OKiSu nie tylko na Dzień Matki ale też Dzień Babci – mówiła Adelajda Mazurek, jedna z mam, które gościły w Gaszowicach.
 
Szymon Kamczyk