Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 3 (167) Data wydania: 19.01.10

Widowiskowa walka Mazika

Polacy pokonali Amerykanów w towarzyskim meczu bokserskim w Knurowie.
Po kilkunastoletniej przerwie znów skrzyżowali rękawice bokserzy amatorskich kadr Polski i Stanów  Zjednoczonych. Barw narodowych w kategorii do 57 kilogramów bronił Mateusz Mazik, na co dzień zawodnik RMKS Rybnik, i stoczył jedną z ciekawszych walk wieczoru.
 
Hala MOSiR-u w Knurowie – Szczygłowicach zapełniła się niemal w całości. Zadziałała zapewne magia nazwisk, ponieważ z kadrą amerykańską do Polski przybyły dwie głośne postaci współczesnego boksu: Andrzej Gołota oraz jego dawny trener – Sam Colonna. Pierwotnie Gołota miał nawet być sekundantem w amerykańskim narożniku, lecz bokser wyraźnie zaznaczył, że jest jedynie honorowym gościem spotkania. Pojawienie się Gołoty w hali było największym wydarzeniem dla niemal tysięcznej widowni. Ubrany w ciemny długi płaszcz bokser nie tylko obserwował walki, lecz również chętnie fotografował się z fanami i rozdawał autografy. A już po meczu zapytany, które walki najbardziej mu się podobały, odpowiedział: – te, w których wygrywali nasi.
 
Miał więc chyba sporo radości, ponieważ od początku meczu to Polacy nadawali ton rywalizacji. I tak naprawdę tylko dwa pierwsze pojedynki dostarczyły widzom najwięcej emocji. Najpierw w ringu pojawiły się kobiety, a po interesującej walce  Magdalena Stelmach nie dała szans Kristin Gearhart i wygrała jednogłośnie decyzją sędziów. Później w ringu pojawił się Mateusz Mazik z RMKS-u Rybnik, który na swoim koncie, mimo młodego wieku (21 lat), ma już stoczonych ponad 150 pojedynków. Również i on nie dał szans swojemu rywalowi, Adrianowi Marschowi i odniósł pewne zwycięstwo. – Niewiele wiedziałem na temat mojego rywala, szukałem jedynie informacji w internecie. Był to mój pierwszy pojedynek z Amerykaninem, okazał się normalnym człowiekiem, miał dwie ręce, dwie nogi, to wszystko. Cieszę się, że wytrzymałem tę walkę kondycyjnie. W tej chwili, jak każdy sportowiec myślę już o Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, choć dopiero czas pokaże, co z tego wyniknie. Jednak najbliższe moje plany są związane z Mistrzostwami Europy, które odbędą się w Moskwie. Chciałbym się tam zakwalifikować i przywieźć stamtąd medal. Natomiast planem na przyszły rok są bez wątpienia Mistrzostwa Świata w Korei. Mecz bardzo mi się podobał, była fajna oprawa i myślę, że gdyby takie spotkania odbywały się u nas częściej, pomogłoby to bardzo polskiemu pięściarstwu amatorskiemu – przyznał po meczu zawodnik RMKS-u.
 
Zadowolony z walki swojego podopiecznego był również Anatol Jakimczuk. – Mateusz stoczył bardzo ładną walkę, wytrzymał ją kondycyjnie, był dobrze przygotowany. Choć nie ukrywam, że troszkę na początku obawiałem się tej walki, ponieważ dość mocno jego rywal był reklamowany. I rzeczywiście, niezły był, jednak wyraźnie Mateusz nad nim górował. Takie mecze towarzyskie są potrzebne, kiedyś przecież mieliśmy regularne kontakty z Amerykanami – mówił trener klubowy Mazika.
 
Ostatecznie Polacy nie dali najmniejszych szans rywalom zza Oceanu, których kadrę tworzyli zawodnicy Klubu Bokserskiego z Chicago. Amerykanie na 9 pojedynków wygrali zaledwie dwa i ulegli kadrze Polski 4:14.
 
Rewanżowy pojedynek obu reprezentacji odbędzie się we wtorek 19 stycznia w hali portowej w Gliwicach – Sośnicy. Początek o godz. 17.00.
 
Wyniki walk
64 kg – Magdalena Stelmach – Kristin Gearhart 3:0, 57 kg – Mateusz Mazik – Adrian Marsch 3:0, 60 kg – Michał Syrowatka – Jose Arambula 3:0, 69 kg – Kamil Szeremeta – Martin Alex 0:3, 75 kg – Michał Łoniewski – Jonathan Manos 2:1, 75 kg – Maciej Adamiak – Paul Littleton 0:3, 81 kg – Włodzimierz Letr – Marc Allen 3:0, 91 kg – Krzysztof Zimnoch – Robert Jekabson – przez rsc w 1 rundzie zwyciężył Zimnoch, powyżej 91 kg – Marcin Jerzyk – Joaquin Sanchez 3:0
 
Marcin Mońka