Numer: 1 (165) Data wydania: 05.01.10

Zwycięstwo na koniec roku

Zwycięstwo Utexu ROW Rybnik w ostatnim meczu w 2009 roku.
Koszykarki z Rybnika wygrały ostatni w tym roku ligowy mecz. W hali w Pawłowicach pokonały zespół Super Pol Tęcza Leszno 76:67.

I tym samym nasze zawodniczki zrewanżowały się rywalkom za porażkę w pierwszej rundzie w meczu wyjazdowym (55:72). W pierwszej kwarcie obie ekipy prowadziły bardzo wyrównany pojedynek, jednak lepiej pod tablicami radziły sobie zawodniczki z Leszna i to one po pierwszych 10 minutach prowadziły trzema punktami. Drugą kwartę rybniczanki zagrały popisowo, a z minuty na minutę rozkręcała się Whitney Boddie, najlepsza zawodniczka meczu. To m. in. dzięki jej skutecznej grze Utex do przerwy prowadził 43:31. W trzeciej kwarcie leszczynianki podkręciły tempo i nawet na moment objęły prowadzanie. Jednak zdecydowana lepsza i skuteczniejsza w zbiórkach gra pod koszami zawodniczek ROW sprawiła, że w ostatniej kwarcie przewaga systematycznie wzrastała, i ostatecznie Utex wygrał spotkanie 9 punktami. Po tym zwycięstwie rybnickie koszykarki zbliżyły się do wymarzonego celu, czyli miejsca w pierwszej „ósemce” Ekstraklasy.

Po ostatnim meczu w roku 2009 zawodniczki wyjechały na przerwę świąteczno-noworoczną. Koszykarki wrócą do Rybnika jeszcze w tym tygodniu, a pierwszy mecz w nowym roku rozegrają 16 stycznia na wyjeździe z TS Wisła Can Pack Kraków.Jednak już wcześniej, 9 stycznia w Pruszkowie zostanie rozegrany pokazowy mecz gwiazd Polskiej Ligi Koszykówki Kobiet z reprezentacją Polski. Powołanie do reprezentacji na to spotkanie otrzymała Katarzyna Krężel. Będzie to zarazem pierwszy mecz w roli trenera kadry dla Dariusza Maciejewskiego.

Powiedzieli po meczu
Mirosław Orczyk, trener Utex ROW: Gratuluję swoim zawodniczkom hartu ducha i waleczności. Zespół z Leszna znany jest z determinacji i do końca musieliśmy dziś walczyć o zwycięstwo. Cieszy fakt, że rok kończymy zwycięstwem, bo ten sezon jest dla nas trudny. Dziś wszystkie zawodniczki które pojawiły się na parkiecie dołożyły swoją cegiełkę do zwycięstwa.
Katarzyna Krężel, zawodniczka Uteksu ROW: Zagrałyśmy dobre spotkanie, grałyśmy dziś zespołowo. Od początku byłyśmy bardzo mocno skoncentrowane. Motorem napędowym naszego zespołu była dziś Whitney, a poza tym do sukcesu przyczyniła się też większa liczba zbiórek.

Joanna Czarnecka, zawodniczka Super Pol Tęcza: Niestety nie udało się wygrać, miałyśmy dziś lepsze i gorsze momenty, myślałam, że po trzeciej udanej kwarcie chwycimy przysłowiowy wiatr w żagle, jednak okazało się że tych słabszych momentów w naszej grze było więcej. Popełniałyśmy dziś zbyt wiele fauli.

UTEX ROW Rybnik – Super Pol Tęcza Leszno 76:67 (15:18, 26:13, 17:22, 18:14)
UTEX ROW: Whitney Boddie 22, Nikita Bell 16, Katarzyna Krężel 14, Devanei Hampton 12, Martyna Koc 9, Katarzyna Suknarowska 3, Monika Sibora 0, Agnieszka Jaroszewicz 0, Karolina Stanek 0
Super Pol Tęcza: Joanna Czarnecka 13, Aleksandra Drzewińska 12, Joanna Walich 12, Rachill Robinson 8, Barbara Kaszewska 8, Żaneta Durak 6, Edyta Krysiewicz 5, Magdalena Gawrońska 3, Barbara Głocka 0, Marta Gajewska 0.