Numer: 20 (132) Data wydania: 19.05.09

Spotkanie na szczycie

W hicie rybnickiej A klasy Forteca Świerklany podejmowała Naprzód Rydułtowy.
Na ten mecz kibice obu zespołów czekali od dawna. Na stadionie Fortecy spotkały się bowiem drużyny wicelidera i lidera tabeli. Remis zadowolił piłkarzy Naprzodu, ponieważ pozwolił na zachowanie 3-punktowej przewagi nad najgroźniejszym rywalem w walce o awans do klasy okręgowej

Mecz nie mógł rozpocząć się lepiej dla gospodarzy - już w pierwszej minucie spotkania po błędach obrońców Naprzodu piłkę w siatce umieścił pięknym strzałem pod poprzeczkę Marek Gąsior. Szybko stracona bramka mocno zdeprymowała przyjezdnych. Gracze Fortecy w pierwszych minutach po zdobyciu bramki postanowili pójść za ciosem, i jak najszybciej rozstrzygnąć losy rywalizacji. Niewiele brakowało, a najszczęśliwszym człowiekiem na boisku byłby Piotr Pastuszak, jednak po jego strzale piłka zatrzymała się na poprzeczce.

O tym jednak, że gracze z Rydułtów tanio skóry nie sprzedadzą przekonali się już w 12 min. Bardzo bliski zdobycia wyrównującej bramki był Jarosław Gawlas, jednak jego strzał minął bramkę gospodarzy. Po pierwszym kwadransie gra się wyrównała, a kolejne bramkowe sytuacje marnowali gracze Naprzodu. Ogromną ochotę do gry wykazywał Tomasz Wolski. Najpierw w 32 min strzelił niecelnie obok prawego słupka, a dwie minuty później po jego mocnym strzale piłka odbiła się od poprzeczki, zatańczyła na linii bramkowej, jednak do bramki nie wpadła.

W drugiej połowie oglądaliśmy już odmienioną drużynę Naprzodu - jej gracze wyszli na boisko bardzo skoncentrowani, i w pierwszych minutach niemal zamknęli Fortecę na jej połowie. Gracze Fortecy nastawili się w tej fazie gry głównie na kontry: ta taktyka omal nie przyniosła efektu w 55 min. Znakomite dośrodkowanie z lewej strony otrzymał Artur Bieniek, i stojąc dwa metry przed bramką główkował niecelnie, przenosząc piłkę nad poprzeczką. O tym, że niewykorzystane sytuacje się mszczą zawodnicy Fortecy przekonali się minutę później. Po zamieszaniu w polu karnym gospodarzy do bezpańskiej piłki dopadł Tomasz Wolski i umieścił ją w bramce. Drużyna Naprzodu po golu dostała wiatru w żagle - w przeciągu kolejnych kilku minut stworzyła trzy groźne sytuacje. I gdy wydawało się, że kolejny gol jest tylko kwestią czasu, po jednej z nielicznych akcji Forteca zdobyła gola na 2:1 - w 69 min dośrodkowywał Artur Bieniek, a piłkę w siatce Naprzodu umieścił Marek Gąsior. Gospodarze z prowadzenia cieszyli się jednak tylko 6 minut. Bo tylko tyle czasu potrzebowali rywale, by doprowadzić do wyrównania. Dobre podanie Grzegorza Brzoski wykorzystał Krzysztof Śleziak. I choć do końca spotkania oba zespoły toczyły otwartą grę, wynik już nie uległ zmianie. Podział punktów bardziej ucieszył zawodników Naprzodu, bo wciąż nad najgroźniejszym rywalem mają 3 punkty przewagi.

Forteca Świerklany - Naprzód Rydułtowy 2:2 (1:0)