Numer: 6 (118) Data wydania: 10.02.09

Wysokie zwycięstwa

Wysokie wyniki cechowały 12. kolejkę Gminnej Ligi Piłki Halowej w Czerwionce.
W meczu Metpolu i MHT, nie nastąpiła żadna niespodzianka. Spotkanie od samego początku kotrolowali zawodnicy z Leszczyn. Szybkie tempo gry jakie narzucili nie zmniejszyło się nawet, gdy wynik był już przesądzony. Pierwszą i jedyną bramkę dla Wilczej strzelił przy stanie 0:3, P. Pokorny. Lecz była to jednorazowa akcja, ponieważ leszczynianie nie dopuszczali przciwnika do swojej bramki ani na chwilę. Większość akcji, jakie rozgrywały się w tym meczu, miały miejsce prawie tylko na połowie Metpolu. Druga połowa to już wręcz koncertowe zagrania MHT i całkowita niemalże bezradność Wilczej.

Metpol Wilcza – MHT Leszczyny 1:12 (1:5)

Bramki: R. Lubański 2, G. Krzyżowski 9, A. Frohlich 11, P. Pokorny 13, K. Brudny 16, G. Krzyżowski 17, G. Krzyżowski 24, K. Brudny 31, M. Pyszny 34, M. Lisowski 34, K. Musiolik 38, K. Brudny 38, K. Musiolik 40.

Ostatni mecz 12. kolejki zapowiadał się niezwykle interesująco. Piwosze, którzy prezentują ostatnio bardzo wysoką formę, zmierzyli się ze znajdującą się o 4 pozycje wyżej drużyną KP Karlik. Już w pierwszej minucie siatkę przeszyła piłka za sprawą Przemka Jaszczaka z drużyny Piwoszy. Karliki wydawali się nieco zagubieni od samego początku spotkania. Bez pomysłu na grę oddawali kolejne piłki przeciwnikowi. Jednak chociaż Piwosze przejęli inicjatywę, to dwa kolejne błędy w obronie zmieniły bardzo szybko wynik na 2:1 dla Karlików. W 12. minucie po zespołowej akcji, doprowadzając do remisu, piłkę umieścił w bramce Karlików Łukasz Hanak. W 13. minucie po strzale Słupika z KP Karlik ponownie objął prowadzenie, które po rzucie wolnym w 15. minucie zwiększyło się już na 4 do 2. Jednak tuż przed końcem pierwszej połowy, Piwosze zdołali ponownie doprowadzić do remisu. Gdy wydało się, że kolejna odsłona rozpocznie się bez niczyjej przewagi, po ładnej akcji, bramkarza Piwoszy pokonał Słupik. Obie drużyny w pierwszych minutach drugiej części meczu pokazały, że w ich nastawieniu nie zaszły żadne zmiany. Zarówno Piwosze, jak i Karliki zacięcie walczyli o każdą piłkę, oba zespoły czekały również na jakikolwiek błąd swego przeciwnika. I tak po strzale z rzutu wolnego Szczeponika, było 5:5. Do 15. minuty to bramka za bramką, przewaga Karlików i odpowiedź Piwoszy. Jednak, gdy Szczeponik dwoma kolejnymi bramkami doprowadził do przewagi swej drużyny na 8:7, sytuacja na boisku diametralnie się zmieniła. Piłka szybko wędrowała z połowy na połowę, jednak częściej zatrzymując się na polu Karlików. Każda kolejna minuta to bramka Piwoszy i malejące nadzieje Karlików, które rozwiał ostatecznie Hanak, wbijając piłkę w siatkę świetnym strzałem z lewej strony, zmieniając wynik na 11:7. Szczeponik dołożył na 12:7. Po dwóch ostatnich akcjach w 20. minucie mecz zakończył się 13:8 dla Piwoszy.

KP Karlik – Piwosze 8:13 ( 5:4)

Bramki: Jaszczak 1, Łepek 8, Tokorz 10, Hanak 12, Słupik 13, Słupik 15, Konik 18, Konik 18, Słupik 20, Szczeponik 23, Słupik 27, Konik 29, Słupik 30, Szczeponik 33, Szczeponik 34, Jaszczak 36, Szczeponik 38, Hanak 39’,Szczeponik 40, Steuer 40, Jaszczak 40.