Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 19 (78) Data wydania: 06.05.08

Motocyklem po lotnisku

Pasjonaci przetrzymali deszcz i wiatr.
Na lotnisko w Gotartowicach zjechali miłośnicy motocykli. Zlot ten zainaugurował sezon motocyklowy w Rybniku.
 
Organizację tego przedsięwzięcia wzięła na swoje barki grupa „Ostatni Mohikanie” zrzeszająca rybnickich miłośników starych, głównie radzieckich maszyn. Wszystko zaczęło się jednak już dzień wcześniej, kiedy pierwsi zapaleńcy rozbili namioty na terenie gotartowickiego lotniska, by już od samego początku cieszyć się atmosferą motorowego święta. Właściwą część zlotu rozpoczęła sobotnia, popołudniowa parada w centrum miasta. Po wykonaniu rundy honorowej przez miasto udała się ona w drogę powrotną ku swojej „centrali”, gdzie czekały liczne atrakcje przygotowane przez organizatorów. Ze sceny dobiegały miłe dla ucha każdego motocyklisty bluesowe i rockowe dźwięki w wykonaniu m.in. Rubens Band, The Lebers, czy Poltergeist.
 
Przewidziano także konkursy, wśród których największą popularnością cieszyły się konkurencja na najwolniejszą jazdę oraz palenie gumy. – Mój motor jest tak wolny, że postanowiłem dać szansę innym w konkursie na najwolniejszą jazdę, z tego samego powodu nie paliłem gumy, gdyż moja opona kręci się za wolno, żeby ją spalić, więc tu z kolei ja byłbym bez szans – argumentował swoją absencję w obu tych kompetycjach Przemysław Dorczak, jeden z uczestników zlotu. Zdecydowanie najmniej ochotników przystąpiło do przeciągania liny, można to jednak zrzucić na karb panujących warunków atmosferycznych i wszechobecnego błota. – Błoto jest tak wielkie, że nie da się przez nie przejść, można tylko przejechać – śmiał się Przemysław.
 
Nie najlepsza pogoda była jedynym minusem motocyklowego zlotu. Nieomal cały dzień upłynął pod znakiem deszczu i chłodnego wiatru. Możliwe, że miało to wpływ na frekwencję, jednak ci najbardziej zahartowani, którzy mimo wszystko postanowili pojawić się w Gotartowicach, nie zamierzali narzekać. – Pogoda nie pokrzyżowała moich planów, bardziej dała się we znaki organizatorom. Myślę, że wszyscy i tak czują się tu bardzo dobrze, jest jeden wielki hardcore – kręcił z uznaniem głową Przemysław. Pewnie miał rację, gdyż wszyscy uczestnicy motocykolowego zlotu wyglądali na bardzo zadowolonych.
 
Andrzej Kieś