Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 49 (56) Data wydania: 04.12.07

Superbabcia - supernagrody

Ruszamy z kolejną edycją konkursu Superbabcia. Ta wypowiedź o Superbabci, która najbardziej przypadnie Wam do gustu, wygrywa w danym tygodniu. Najlepsi przechodzą do finału. Głosować można, przesyłając sms-y. Wyniki ogłosimy w styczniu. Nagrody to: wykwintny obiad w restauracji Pasja w Rybniku dla Superbabci i jej rodziny oraz zabawki edukacyjne dla przedszkola, z którego pochodzi zwycięzca.

Wyślij SMS na numer 7101, odpowiadając na pytanie, która wypowiedź podoba
Ci się najbardziej (odpowiedzią jest imię i nazwisko przedszkolaka), czyli: NRS imię i nazwisko przedszkolaka. Głosować można przez tydzień. Koszt SMS-a: 1,22 zł z VAT.

Przedszkole nr 3

  • Wiktoria Czerny
    Mam dwie babcie. Z babcią Elą gramy  w piłkę i bawimy się z kolegą, który mieszka obok. Z babcią Usią też gram w piłkę albo bawimy się w „ganianego”. Lubię jak babcia piecze ciasto z jabłkami albo śliwkami.
  • Weronika Kudzielko
    Babcia Irka piecze dobre ciasto. Bawimy się wózkami dla lalek albo w dom. Babcia jest mamą, a ja jej dzieckiem. I tak na niby gotujemy obiady. Bawimy się też w chowanego na placu. Babcia Dana robi dobry rosół.
  • Dominika Pryba
    Z babcią Basią bawimy się „Raz dwa trzy baba jaga patrzy”, gramy w piłkę. Pomagam babci piec ciasto, podaję produkty i wsypuję do miski. Babcia czyta mi książeczki, chodzimy na spacery. Babcia nauczyła mnie pływać delfinem.  

Przedszkole nr 6

  • Marysia Pędracka
    Babcia Ewa jest na emeryturze i opiekuje się swoim synem, a moim wujkiem, który jest chory. Razem bawimy się  na dworze albo w domu w piknik. Zabieramy koc i słodycze. Babcia Basia czyta mi książki  i oglądamy film ze ślubu. 
  • Daria Młynek
    Moje babcie nazywają się Ala i Jola. Do babci Ali rzadko jeżdżę, bo daleko mieszka.  A z babcią Jolą gotujemy razem obiad dla dziadka. Ja pomagam robić sałatkę.  Potem oglądamy razem filmy albo bajki w telewizji.
  • Bartosz Zimny
    Moja jedna babcia zmarła. A z babcią Ulą puszczamy sobie w pokoju autka, budujemy też różne rzeczy z klocków. Czasami chodzimy na spacerek do stadniny pooglądać konie, a niekiedy idziemy do sklepu.  

Przedszkole nr 11

  • Emilka Siedlaczek
    Mam babcię Hanię i babcię Sylwię. Obie są fajne i bardzo je kocham. Gotują mi ryż na słodko i inne dobre rzeczy. Z babcią Syliwą lubię przyklejać aniołki na kartkach, a z babcią Hanią bawię się w różne zabawy. Babcia Hania ma takie białe włosy, a „oma” Sylwia ma czerwone, a nawet takie lekko pomarańczowe.
  • Ola Perduta
    Moja babcia Hania jest taka fajna i zawsze mi robi niespodzianki. Ma czarne włosy, taki kok i zawsze ubiera się w spodnie. A babcia Ula ma jasnoczarne wlosy i umie czarować z moim dziadkiem. Wyczaruje mi zawsze coś dobrego do jedzenia, a dziadek wyczarowuje zabawki. Obie babcie są fajne i kochane.
  • Krzyś Kubina
    Babcia ma na imię Marysia i druga babcia też ma na imię Marysia. Gotują mi barszcz z uszkami, dają mi kartki, żebym mógł namalować coś ładnego. Pozwalają mi pomagać robić ciasto i oglądać bajki. Jedna babcia ma czarne i kręcone włosy, a druga takie jasnobrązowe.

Przedszkole nr 12

  • Alicja Podleśna
    Jedna babcia się nazywa babcia Regina i się nie złości. Druga babci ma czarne włosy i bawi się ze mną w „cztery kąty i piec piąty”. Babcia Anka mieszka obok mnie i jestem u niej najczęściej. Babcia Regina bardzo dobre rzeczy gotuje, bo jest kucharką, babcia Anka też gotuje, ale babcia Regina lepiej.
  • Wiktoria Kuczera
    Babcia Cecylia ma czarne włosy i zielone bluzki. Babcia Petronela ma też włosy, tylko że szare i chodzi częściej w fartuszku. Z babcią Petronelą bawię się w chowanego. Żadna z moich babci się na mnie nie złości i dlatego są najlepsze.
  • Jan Podleśny
    Mam babcię Celinkę i babcię Krysię. Babcia Celina ma czerwone włosy i ubiera się elegancko. Babcia Krysia ma czarne włosy i umie wiele rzeczy i gotuje pyszne jedzenie. Raz mi zrobiła też obiad, ale babcia druga też potrafi gotować.

Przedszkole nr 36

  • Magda Wojtas
    Mam trzy babcie: Irenkę, Marysię i Tereską. Babcia Teresa ma proste włosy i gotuje mi spaghetti, a czasami także ziemniaki, surówkę i kotlet. Babcia Marysia ma kręcone wlosy i też czasem mi gotuje. Wszystkie moje babcie są bardzo fajne, lubię się z nimi bawić.
  • Wojtek Laskowski
    Babcia Bogusia lubi jak jest cicho. Lubię się z nią bawić i zawsze jak jest ciepło, to się bawimy, chodzimy na basen. Babcia jest kochana, gotuje mi kluski, zupę ogórkową i zupę serową. To taka zupa, w której nic nie ma tylko żółta zupa.
  • Piotruś Bierć
    Mam babcię Anię, Halinę i Krysię. Gotują mi moje ulubione spaghetti, zupę grochową i kapustę kiszoną. Lubią jak jestem grzeczny i jest porządek. Babcia Ania jest starsza, ma 80 lat i ma proste, białe włosy. Babcia Halina ma blond włosy, a babcia Krysia ma takie, jak ja. Bardzo je wszystkie kocham.

Przedszkole nr 43

  • Agnieszka Dziedzic
    Babcia Wanda i babcia Krysia gotują mi same dobre rzeczy, na przykład kiełbaskę. A babcia Krysia robi mi jeszcze taki dobry chlebek. Jedna moja babcia farbuje sobie włosy na żółto, druga ma takie szare. A czasem babcia Krysia robi sobie jeszcze takie włosy rude, jakby różowe. Bardzo je kocham.
  • Radek Blacha
    Bardzo kocham moją babcię Tilkę. Zawsze mi robi takie fajne obiady, dobre śniadania, a najfajniejsze kolacje: chleb z serem i ketchupem a czasami z vegetą. Babcia mówi czasem takie śmieszne rzeczy. Ma zmarszczki i ciemnoszare włosy. Nosi koszulki z nici i takie same kapcie. Lubię się z nią bawić.
  • Hania Ficoń
    Moje trzy babcie nazywają się babcia Ania, Krysia i Marysia. Babcia Marysia szyje mi dla lalek ubranka. Jest bardzo starsza, bo ma 88 lat. Lubi ze mną robić to, co chcę. Babcia Ania mieszka na wsi i gotuje mi dobre obiadki. Babcia Krysia ma jasnobrązowe włosy i bawi się ze mną. Kocham wszystkie moje babcie.