Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 20 (27) Data wydania: 15.05.07

W lipcu chcę wrócić na tor

Z Patrykiem Pawlaszczykiem, młodym żużlowcem RKM Rybnik rozmawiamy o bólu, zawiedzionych nadziejach i przyszłości.

– Ten sezon zaczął się dla ciebie koszmarnie – upadek, kontuzja barku i kręgów szyjnych. Czy wiesz już, kiedy wrócisz do sportu?
– Najwcześniej pod koniec lipca. Dwa tygodnie temu przeszedłem operację barku w Bielsku–Białej. Mam założone śruby, które mają spowodować, że kontuzjowany bark nie będzie mi już wyskakiwać. Jeszcze przez cztery tygodnie będę musiał żyć z unieruchomioną ręką, potem rozpocznę rehabilitację.

– Jak sądzisz, na co stać RKM w tym roku? Początek rozgrywek był fatalny...
– Tak, brakowało nam przede wszystkim drugiej linii drużyny. Juniorzy też nie jeździli tak, jak powinni. 

– Rok temu świetnie zacząłeś sezon, ale z meczu na mecz było gorzej. Czy to był jakiś błąd w przygotowaniach, czy może kwestie sprzętowe?
– Nie chcę wszystkiego zwalać na silniki, choć faktycznie zaczęły się sypać w połowie sezonu. Często z dwóch składałem jeden, a w ten sposób trudno odnosić sukcesy. Staram się jednak nie załamywać i chcę jak najszybciej wrócić na tor. Jestem młodym zawodnikiem, trochę ścigania jeszcze przede mną.

– Masz podpisany kontrakt w lidze szwedzkiej. W zeszłym roku nie wystartowałeś tam ani razu. Dlaczego?
– Terminy meczów w Szwecji, na które byłem zapraszany, pokrywały się z imprezami w Polsce. To był najważniejszy powód. Całkiem niedawno odebrałem też telefon z czeskiego Mseno. Być może w tym roku po powrocie na tor uda mi się pojechać tam w kilku zawodach.

Patryk Pawlaszczyk
Wychowanek RKM Rybnik, licencję żużlową zdobył w 2004 roku. Osiągnięcia: 2005 rok – zdobywca Brązowego Kasku (Zielona Góra), Finalista Srebrnego Kasku (Tarnów – VII miejsce) Półfinalista DMŚJ (Rybnik) Finalista IMEJ (Mseno, XIII miejsce) 2006 rok, Półfinalista MEJ (Debreczyn – VIIm), Finalista BK (V miejsce – Opole), Finalista MIMP (XV miejsce – Toruń), II Wicemistrz MDMP (Rzeszów), II Wicemistrz MPPK (Bydgoszcz – rezerwowy), Finalista MMPPK (Tarnów – V miejsce)

Rozmawiał Tomasz Nowakowski