Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 15 (1220) Data wydania: 09.04.24
Czytaj e-gazetę

Na wyniki oczekiwali w sztabach wyborczych

WODZISŁAW ŚL. Trzech kandydatów na prezydenta miasta wraz ze swoimi drużynami kandydatów na radnych zorganizowało wieczory wyborcze. Odwiedziliśmy ich z aparatem. Emocje gęstniały wraz z upływającym od zamknięcia lokali wyborczych czasem.

Kandydat na prezydenta Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca oraz kandydaci komitetów Nasz Wodzisław oraz Koalicja Obywatelska spotkali się na wieczorze wyborczym. Emocje rosły, a kandydaci na radnych do rady miasta Wodzisławia Śląskiego oraz rady powiatu wodzisławskiego na bieżąco śledzili sondażowe wyniki wyborów ogólnopolskich oraz wyborów do sejmiku województwa śląskiego. Sztab wyborczy komitetów Koalicja Obywatelska oraz Nasz Wodzisław zorganizowano w jednym z domów przyjęć w Wodzisławiu. Prezydentowi Mieczysławowi Kiecy, który ubiega się o reelekcję towarzyszyli także wiceprezydenci Wojciech Krzyżek oraz Izabela Kalinowska, która także kandydowała do rady powiatu. Humory dopisywały wszystkim kandydatom, co widać na zdjęciu.

Kandydaci do rady miejskiej Wodzisławia Śląskiego wraz z kandydatem na prezydenta Dezyderiuszem Szwagrzakiem spotkali się na wieczorze wyborczym w sali OSP Jedłownik. Choć emocje rosły z godziny na godzinę, kandydat Wspólnoty Samorządowej na prezydenta Wodzisławia Śląskiego zachowywał spokój i cierpliwie czekał na cząstkowe wyniki, które powoli spływały do sztabu. Dezyderiuszowi Szwagrzakowi w sztabie wyborczym towarzyszyli kandydaci do rady miejskiej i rodzina.

Kandydaci do Rady Miejskiej w Wodzisławiu Śląskim wraz z Alanem Szatyło oraz kandydaci do Rady Powiatu z listy Powiat 2.0 okręgu wodzisławskiego spotkali się w dobrych nastrojach w jednym z lokali w centrum miasta. - Jestem bardzo zadowolony z pracy naszego sztabu. Podczas dzisiejszego wieczoru wyborczego podziękowałem wszystkim za dobrą pracę. Sam też wydawałem z siebie, można powiedzieć siódme poty, aby jak najlepiej pokazać mieszkańcom nasz program wyborczy, który w mojej opinii był najlepszy z wszystkich pięciu kandydatów. Liczę na wygraną, liczę na drugą turę, gdyż nie oszukujmy się, zwykle najwięcej poparcia ma obecny włodarz. Drugi zwykle jest kontrkandydat i liczę, że ja nim właśnie będę. Bardzo dziękuję moim wyborcom. Co chwilę wysyłają mi sms-y, wiem że ruszyły całe rodziny, znajomi i przyjaciele po to żeby zagłosować na mnie i na kandydatów Wodzisław 2.0. Jestem im bardzo wdzięczny i jestem też bardzo wdzięczny kandydatom, którzy startowali po to, aby wesprzeć nasze listy - mówił w niedzielę wieczorem Alan Szatyło, kandydat na prezydenta Wodzisławia Śląskiego z ramienia Wodzisław 2.0.

Zapytaliśmy o to kogo ewentualnie Szatyło poprze w drugiej turze, jeżeli to nie on będzie rywalizował o urząd prezydenta. - To będzie ogromne zdziwienie dla wszystkich, ale nie mam upatrzonego kandydata do poparcia. Na pewną usiądę i z jednym i z drugim kandydatem do rozmów. Przede wszystkim powiem co nieco o naszych postulatach i liczę na porozumienie projektowe, a nie w jakieś kolesiostwo - dodaje Szatyło.

(ska), (FK)

Powyborcze komentarze po ogłoszeniu wyniku wyborów

Mieczysław Kieca

Przed nami jeszcze dwa tygodnie kampanii wyborczej. W naszym mieście odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich. Obdarzyliście mnie największym zaufaniem spośród wszystkich kandydatów. Bardzo, bardzo Wam za każdy oddany głos dziękuję. Jestem wdzięczny za wsparcie. I proszę o nie 21 kwietnia. To wtedy zdecydujemy ostatecznie, kto będzie naszym reprezentantem jako prezydent miasta. Wasze głosy mają ogromne znaczenie. Wszystkim moim kontrkandydatom, kandydatom na radnych gratuluję osiągniętych wyników i zdobytych głosów.

Dezyderiusz Szwagrzak

Kochani, wczoraj zrobiliśmy milowy krok ku lepszej przyszłości naszego miasta. Doprowadziliśmy do drugiej tury w wyborach na Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego. To ogromny sukces nas wszystkich i sygnał, że zmiana jest możliwa, potrzebna i oczekiwana. Dziękuję z całego serca za każdy głos, za Wasze wsparcie i wszystkie dobre słowa. 21 kwietnia ostatecznie wybierzemy Prezydenta Miasta Wodzisław Śląski. Wierzę, że razem zwyciężymy! Na ten sukces trzeba będzie jednak zapracować, dlatego już teraz proszę o wsparcie i pełną mobilizację, bo liczy się każdy głos!

Gratuluję wyniku wszystkim kontrkandydatom, gratuluję nowowybranym radnym miejskim i powiatowym. Jutro zaczęło się wczoraj…