Sobota, 8 sierpnia 2020

imieniny: Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza

RSS

Gryfne Frele rozbujały Radlin

18.06.2019 00:00 sub

RADLIN Tegoroczne radlińskie Powitanie Lata było dniem pełnym atrakcji dla dużych i małych miłośników dobrej zabawy. Wydarzenie odbyło się 15 czerwcu na placu Radlińskich Olimpijczyków.

Jednym z ciekawszych koncertów był występ zespołu Frele. Trio, w którego skład wchodzą Marta Skiba, Marcelina Bednarska oraz Magdalena Janoszka zgromadzoną publiczność porwało do zabawy. Koncert rozpoczął się punktualnie o godz. 21.00 piosenką „Klajd”, która jest coverem „Love Me Like You Do” Ellie Goulding. Dziewczyny weszły na scenę w rytmie muzyki, prezentując się w kolorowych kombinezonach, które mocno przyciągały uwagę widowni. Trzy mocne wokale wprowadzały wesoły nastrój z każdą kolejną kompozycją. Frele zaprezentowały m.in. „Dejta Cicho” („Despacito” - Luis Fonsi), „Tancbuda” („Lost On You” - LP), „Szaloł” („Shallow” - Lady Gaga, Bradley Cooper) oraz „Maras” („Wrecking Ball” - Miley Cyrus). Największy aplauz zdobył cover piosenki Sia - Chandelier, który w śląskiej gwarze ukazał się jako „Królowa Zup”. Prócz własnych kompozycji dziewczyny zaśpiewały także największe hity lat 90. Podczas całego koncertu widownia śpiewała razem z artystkami, tańczyła i bawiła się w rytm muzyki.

Na plenerowej scenie wystąpili również Orkiestra Dęta Marcel, zespół Przytup, grupa mażoretek Fenix, soliści Miejskiego Ośrodka Kultury, Romain Lateltin, Alexander Martinez oraz Duo Vocal&Sax. Uczestnicy miejskiego świętowania mogli nie tylko przysłuchiwać się koncertom, ale podziwiać np. pokazy modeli latających. Na nudę z pewnością nie mogły narzekać dzieci. Festiwal kolorów sprawił, że młodzi radlinianie dali się porwać proszkowemu szaleństwu. (juk)

  • Numer: 25 (970)
  • Data wydania: 18.06.19
Czytaj e-gazetę