Wtorek, 21 września 2021

imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita

RSS

Tylu laureatów nie ma żadne inne gimnazjum w powiecie

19.04.2016 00:00 red

WODZISŁAW ŚLĄSKI

Gimnazjum nr 1 może pochwalić się w tym roku siedmioma laureatami i czterema finalistami konkursów przedmiotowych. To największa liczba laureatów w powiecie. Na największe słowa uznania zasłużyli Artur Markiel z IIIA, podwójny laureat konkursów przedmiotowych z fizyki oraz wiedzy o społeczeństwie a także Emilia Kuczera z IE, laureatka z matematyki. Wymagało to od niej ogromnej pracy. Musiała przyswoić materiał matematyczny z zakresu ponad dwóch lat szkoły gimnazjalnej. Laureatami zostali też Wiktoria Tatarczyk (IIIC) z j. angielskiego, Magdalena Bajer (IIIA) z geografii, Victoria Malcharek (IIA) z j. niemieckiego, Justyna Filas (IIIC) z j. francuskiego. Z kolei finalistami zostali: Karolina Smajdor (IIIC) z j. angielskiego, Sławomir Woźniak (IIID) z j. niemieckiego, Marta Pojda (IIIF) oraz Aleksandra Dujowić (IIIC) z j. francuskiego.

11 kwietnia w auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach laureaci spotkali się z kurator oświaty Urszulą Bauer oraz pracownikami uczelni. Odebrali też zaświadczenia o tytule laureata.

Dodajmy, że laureaci są zwolnieni ze zdawania tego przedmiotu na egzaminie gimnazjalnym, z którego otrzymali tytuł laureata. Automatycznie uzyskują najwyższy wynik z tej części egzaminu.

(tora)

  • Numer: 16 (805)
  • Data wydania: 19.04.16
Czytaj e-gazetę