Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 15 (753) Data wydania: 14.04.15

ROW rozjechał Wandę

ŻUŻEL – I liga

Od początku spotkania dominacja żużlowców Jana Grabowskiego nie podlegała dyskusji. Po sześciu gonitwach miejscowi prowadzili już 26:10 i wszystkie te biegi, na pierwszym miejscu, kończyli zawodnicy z ŻKS na plastronie. Dopiero – gdy żużlowcy pojawili się na torze siódmy raz, jako zwycięzca linię mety minął przedstawiciel przyjezdnych. Był nim Maciej Kuciapa, który kilka sezonów temu zdobywał punkty dla drużyny z Rybnika. W całym meczu przyjezdni nie zdołali jednak wygrać drużynowo żadnego biegu. Nie dziwi więc, że ŻKS rozgromił Wandę 62:28.

Występ juniora Kamila Wieczorka był chyba największym zaskoczeniem tego meczu. Rybniczanin wywalczył osiem punktów (plus trzy bonusy) i zaprezentował w kilku biegach bardzo duże możliwości.

Na słowa uznania zasługuje również Damian Baliński. Nie dość, że w czterech biegach przywoził same trójki, to jeszcze odstąpił miejsce w biegu nominowanym Wieczorkowi. To spotkało się z ogromnych uznaniem fanów. ŻKS ROW jest liderem zmagań o mistrzostwo I ligi. Czy zasługuje na tę pozycję okaże się już za dwa tygodnie. Wtedy rybniczanie zmierzą się na torze w Bydgoszczy z tamtejszą Polonią, która – dość niespodziewanie poradziła sobie w Gnieźnie z faworyzowaną ekipą Startu.

Marek Pietras


ŻKS ROW Rybnik - Speedway Wanda Instal Kraków 62:28

ROW: 9. Dakota North - 5 (3,2,t,w), 10. Rafał Szombierski - 2+2 (0,1*,1*,-), 11. Sebastian Ułamek- 13 (1,3,3,3,3), 12. Chris Harris - 11+3 (3,2*,2*,3,1*), 13. Damian Baliński - 12 (3,3,3,3), 14. Kacper Woryna - 11+2 (3,2*,2,2*,2), 15. Kamil Wieczorek - 8+3 (2*,1,2*,1,2*)

Wanda: 1. Paweł Miesiąc - 8 (2,2,1,0,0,-,3), 2. Andriej Karpow - 2+1 (1*,0,1,0,0), 3. Rafał Trojanowski - 10 (2,0,3,2,1,2,d), 4. Maciej Kuciapa - 6 (0,1,3,0,1,1), 5. Davey Watt - Z/Z, 6. Adam Strzelec (gość) - 1 (1,0,0), 7. Daniel Kaczmarek - 1 (0,0,1)

ŻKS ROW Rybnik - 62

Kolejka 2.

Łączyńscy-Carbon Start Gniezno – Polonia Bydgoszcz 42:48

Lokomotiv Daugavpils – MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia 57:33

1. ŻKS ROW Rybnik 1 2 +34
2. Lokomotiv Daugavpils 1 2 +24
3. Polonia Bydgoszcz 1 2 +6
4. Start Gniezno 1 0 -6
5. ŻKS Ostrovia 1 0 -24
6. Speedway Wanda Kraków 1 0 -34
7. Orzeł Łódź 0 0 0

Po meczu powiedzieli

Jan Grabowski, trener ŻKS ROW Rybnik

Nie spodziewałem się tak wysokiego zwycięstwa. Było to nasze pierwsze ligowe spotkanie, co prawda wcześniej objechaliśmy pięć sparingów, ale potem mieliśmy przerwę. Na szczęście zawodnicy startowali w różnych zawodach, prezentując się dobrze i tę dyspozycję potwierdzili w meczu z Wandą. Nie chciałbym już teraz dokonywać oceny poszczególnych zawodników. Na to przyjdzie czas. Chwalenie kogoś po jednym występie może tylko zaszkodzić. Sezon jest długi, dlatego bardzo się cieszę, że mamy szeroką kadrę i będzie rywalizacja w składzie. Nie ukrywam, że w kolejnym meczu mogą być zmiany. Biorę pod uwagę taki scenariusz, że postawimy na trzech obcokrajowców. Co do słabszego występu Rafała Szombierskiego, dajmy mu czas. Dziś miał problemy sprzętowe, ale ja wierzę, że będzie zdobywał dla nas jeszcze ważne punkty.

Damian Baliński, zawodnik ŻKS ROW

Dzisiaj tor był fajnie przygotowany, można było się ścigać. W kilku biegach była walka i kibice powinni być zadowoleni. Ja jestem daleki od tego, aby twierdzić, że na rybnickim torze nie da się walczyć. Jestem bardzo zadowolony z przygotowań do sezonu. Chodzi mi o moją formę, ale również o tor, który jest naszym handicapem.

Jestem mile zaskoczony postawą naszych juniorów. W sparingach wyglądało to różnie, ale dziś udowodnili, że potrafią jeździć bardzo dobrze. Dlatego postanowiłem odstąpić miejsce Kamilowi Wieczorkowi w biegu nominowanym, bo – po pierwsze na to zasłużył, a po drugie punkty juniorów będą nam potrzebne w sezonie, więc jeżeli jest okazja, niech startują w trudnych biegach i zdobywają doświadczenie. Fajnie, że Kamil wykorzystał swoją szansę i przyjechał z Ułamkiem na 5:1.

Nie ukrywam, że przed tymi zawodami presja i ciśnienie było bardzo duże. Przez 20 lat jeździłem dla klubu z Leszna, dzisiaj był to pierwszy mecz w innych barwach. Nie wiedziałem jak to wszystko wypadnie, pojawił się więc stres. Tym bardziej cieszę się, że ten mecz mi wyszedł. Teraz powinno być spokojniej i myślę, że jeszcze lepiej.