Numer: 11 (748) Data wydania: 17.03.15

Nasz biathlonista brązowym medalistą Mistrzostw Polski!

BIATHLON – Mistrzostwa Polski młodzików

Od 6 do 8 marca na Jamrozowej Polanie w Dusznikach Zdroju odbywały się biegi w ramach Mistrzostw Polski młodzików.

Pierwszego dnia zawodów zmagały się sztafety. Strzał Wodzisław wystawił dwie ekipy. Sztafeta młodzików młodszych w składzie Szymon Strzelczyk, Rafał Zając oraz Adam Zając.

Otarła się o medal i zakończyła zmagania na 4 miejscu. Być może byłoby lepiej gdyby nie problemy z karabinkiem jednego z zawodników. Tylko ciut gorzej spisała się sztafeta młodzików, która startowała w składzie Szymon Konieczny, Paweł Herok oraz Paweł Kowol. Drużyna ta zakończyła bieg na 6. miejscu.

Przeziębiony, ale i tak najlepszy w ekipie

Dzień później rozegrane zostały biegi indywidualne. Młodzicy młodsi mieli do pokonania dystans 5 km z  trzema strzelaninami. Za każdy niecelny strzał otrzymywali karę 30 sekund.

Najlepiej spisał się Adam Zając, który bezbłędnie strzelał i mimo przeziębienia bardzo dobrze pobiegł zajmując 5. miejsce. Bardzo dobrze na strzelnicy spisał się Rafał Zając, który ani razu nie pudłował. Niestety w biegu spisał się trochę słabiej i zajął ostatecznie 11. lokatę. Odwrotnie Szymon Strzelczyk, który bardzo dobrze pobiegł, za to na strzelnicy pomylił się 4 razy i zakończył rywalizację na 14. miejscu.

Zawodnicy startujący w kategorii młodzików mieli do pokonania dłuższą trasę, której długość wynosiła 8 km. Spośród wodzisławian w tej kategorii najlepiej spisał się Szymon Konieczny. Miał aż 10 kar i ukończył swój bieg na 16. pozycji. Tyle samo niecelnych 10 strzałów miał Paweł Herok, który zajął 18. pozycję. Paweł Kowol zakończył swój bieg na 19. miejscu.

Dziewczęta rywalizowały na dystansie 5 km. Emilia Klimek ukończyła zawody na 11. miejscu. Byłaby znacznie wyżej gdyby nie 8 niecelnych strzałów. Julia Kałuża miała aż 10 rund karnych i zajęła 23. miejsce.

Brąz na ostatni dzień

Najszczęśliwszym dniem dla wodzisławian okazał się trzeci dzień zmagań. Właśnie w ostatnim dniu zawodów Adam Zając wywalczył brązowy medal. W sukcesie nie przeszkodził mu jeden błędny strzał, bo Adam bardzo szybko pokonał rundkę karną. Niezłe 7. miejsce w tej samej kategorii wywalczył Szymon Strzelczyk, który do pokonania miał 4 rundy karne, tyle samo nie celnych strzałów miał Rafał Zając, który uplasował się na 14. pozycji.

W kategorii młodzików najlepiej spisał się Szymon Konieczny, który miał do pokonania 8 dodatkowych rundek karnych i zajął 15. miejsce. Paweł Herok również miał 8 niecelnych strzałów i zajął 20. pozycję. Natomiast Paweł Kowol z tą samą liczbą kar zakończył rywalizację na 22. lokacie. W młodziczkach Emilia Klimek zaliczyła 7 karnych rund i ukończyła rywalizację na 17. pozycji. Julia Kałuża z 9 karami zajęła 23. miejsce.