Numer: 11 (748) Data wydania: 17.03.15

Wodzisławscy koszykarze mistrzami!

KOSZYKÓWKA – Mistrzostwa Śląska

W decydującym, ostatnim meczu rozgrywek o Mistrzostwo Śląska w koszykówce MU-14 MKS Wodzisław rozbił ekipę MKKS Rybnik i został Mistrzem Śląska.

Wspierani dopingiem licznie zebranych kibiców wodzisławianie od razu ruszyli do ataku. Sygnał dał Łukasz Laskowski, który w pięciu pierwszych minutach zdobył aż 8 punktów. W dużej mierze dzięki temu po pierwszej kwarcie MKS prowadził z bezpieczną przewagę 19:9. A potem było jeszcze lepiej. Podopieczni trenera Marka Malika z każdą minutą powiększali przewagę. Na przerwę, a więc po dwóch kwartach prowadzili już 14 oczkami – 40:26. Po przerwie podwójnie zmobilizowani w szatni gospodarze w ciągu dwóch minut powiększyli przewagę o kolejne 8 punktów i zapachniało nokautem. Wynik na tablicy świetnej w tym fragmencie meczu to 48:26.Trzecia kwarta okazała się festiwalem celnych rzutów za trzy punkty wodzisławian. Kolejno trafiali Robert Szlachta, Rafał Szlachta i Michał Adamczyk, który zdaniem trenera Malika rozegrał swoje najlepsze zawody w życiu. Po trzech kwartach gospodarze prowadzili 63:38. Bardzo dobrze w tym meczu zagrali Dawid Moczała, Grzegorz Płonka i Patryk Michałowski, a swój udział w zwycięstwie dzięki dobrej grze na tablicach i w obronie miał Filip Skrzydło. W ostatniej kwarcie wodzisławianie spokojnie i cierpliwie rozgrywali atak pozycyjny, „kradnąc” w ten sposób kolejne minuty. Do ostatniej syreny dowieźli pewne 31–punktowe prowadzenie i zostali najlepszą drużyną na Śląsku, w swojej kategorii wiekowej.

Jest postęp

Opiekun wodzisławian Marek Malik nie kryje zadowolenia z wyniku. - Cieszy mnie fakt ciągłej progresji postępów tej drużyny. Dwa lata temu chłopcy ci zajęli 6. miejsce, rok temu wywalczyli swój pierwszy medal, koloru brązowego, a w obecnych rozgrywkach sięgnęli po złoto! Trzech zawodników tej drużyny wywalczyło z reprezentacją Śląska awans do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która przed nimi. Patryk Michałowski został uznany za najbardziej wartościowego zawodnika kadry Śląska w eliminacjach do finałów olimpiady młodzieży. Drużyna dysponuje bardzo dobrymi warunkami fizycznymi i dużą chęcią do pracy treningowej. Moim zdaniem nie jest bez szans w rozgrywkach o Mistrzostwo Polski – mówi Malik.

Ćwierćfinał u siebie?

Rozgrywki o mistrzostwo Śląska były zarazem eliminacjami do rozgrywek o mistrzostwo kraju. Dzięki mistrzostwu wodzisławianie mają spore szanse, że turniej ćwierćfinałowy odbędzie się właśnie w Wodzisławiu, w dniach 24-26 kwietnia. Przy takim wsparciu kibiców, jak podczas meczu z Rybnikiem wodzisławianie mogli by liczyć na naprawdę dobry wynik.

MKS Wodzisław - MKKS Rybnik 78:47
(19:9, 21:17, 23:12, 15:9)

Punkty dla MKS-u zdobyli: Laskowski 24, Adamczyk 16, Robert Szlachta 9, Moczała 8, Michałowski 7, Płonka 7, Przybyła 4, Rafał Szlachta 3, W zawodach brali też udział: Kyrcz , Skrzydło,  Zanibol, Kaczor i Wojtowicz. Trener zespołu: Marek Malik.