Numer: 28 (713) Data wydania: 15.07.14

Tyszanin wygrał urodzinowy bieg

Adam Jamiński z Tychów wygrał główny bieg VIII Międzynarodowego Crossu Wodzisławskiego. Pozostałe dwa miejsca na podium zajęli zawodnicy z naszego regionu – Tomasz Winkler i Janusz Magiera. Zawody odbyły się w niedzielę 6 lipca na obiektach Gosław Center Sport i były głównym punktem festynu z okazji 10-lecia Formy Wodzisław.

Na starcie biegu stanęło ogółem 99 zawodników i zawodniczek. Zwycięzca zmagań na pokonanie trasy o długości 9,8 km potrzebował 35 minut i 53 sekund. Drugi na mecie Tomasz Winkler z Marklowic minął linię kończącą bieg z czasem 0:36:42. Trzeci Janusz Magiera, reprezentujący barwy wodzisławskiej Formy ukończył bieg z czasem 0:39:41. Wśród pań najlepszy wynik osiągnęła Grażyna Blutko z Czyżowic. Czas 0:51:15 pozwolił jej na zajęcie 36. miejsca w klasyfikacji generalnej.

Obok biegu głównego organizatorzy przygotowali również inne kategorie zmagań. Tradycyjnie na trasie nie mogło zabraknąć kijkarzy, którzy również rywalizowali na dystansie 9,8 km. Konkurencję nordic walking wygrał Paweł Mencewicz z Gołkowic, reprezentujący barwy Formy Wodzisław. Pokonanie trasy zajęło mu 1:09:12. Pozostałe miejsca na podium zajęli zawodnicy spoza naszego powiatu – drugi był Marcin Oleksiuk z Leszczyn (1:10:20), zaś trzeci był  Mieczysław Sondel z Olkusza (1:11:18). Wśród pań zecydowanie najlepsza była Aleksandra Trocińska z Rybnika, której pokonanie trasy zajęło 1:14:58. Czas ten dał jej dobre 8. miejsce w klasyfikacji generalnej.

W mini-crossie, w którym wystartowało 14 młodych biegaczy (najstarszy z 1999 roku, najmłodsi z 2006) wygrali Kamil Bachorski z Owsiszcz i Martyna Marszałkowska z Gorzyc.

Po zmaganiach zawodnicy wraz z rodzinami bawili się na festynie sportowym zorganizowanym z okazji 10-lecia Formy Wodzisław. Z tej okazji wśród zawodników wylosowano rower, ufundownay przez Zbigniewa Chroboka, wspierającego od lat Formę. Szczęśliwcem, który wygrał nagrodę okazała się Barbara Kowalczyk-Stachowska.

Organizatorami VIII Międzynarodowego Crossu Wodzisławskiego obok Formy Wodzisław było miasto Wodzisław oraz Gosław Sport Center. Szczegółowe wyniki zmagań można znaleźć na stronie www.forma.wodzislaw-sl.pl.