Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 6 (691) Data wydania: 11.02.14

Sandra mistrzynią Europy

SPORTY WALKI - Mistrzostwa Europy w Lizbonie

Znakomity wynik wodzisławianki Sandry Pniak. Zawodniczka Octagonu Rybnik zdobyła złoty medal mistrzostw Europy w brazylijskim ju-jitsu, które odbyły się pod koniec stycznia w Lizbonie!

- Na te zawody byłam przygotowana na 110 procent. Mimo to miałam spore obawy przed walkami. Obawiałam się, że rywalki są lepiej przygotowane. Stresowałam się, że popełnię jakiś błąd, Wiedziałem jednak, że nie mogę sobie nic zarzucić jeśli chodzi o swoje przygotowanie – mówiła po zawodach Sandra. W zawodach nie miała sobie równych. Stoczyła pięć walk w kategorii light do 64 kg. Tylko w dwóch rywalki zmusiły ją do naprawdę wielkiego wysiłku. Drugi turniejowy pojedynek wygrała minimalnie na punkty 2:0. Rywalką była Paula Helene Kalff. - Bardzo silna zawodniczka, cały czas musiałam się pilnować by nie stracić przewagi. To była chyba najtrudniejsza walka w całym turnieju – opowiada Sandra. Ciężko było jednak również w finale, gdzie jej rywalką była Jenny Lundberg. - Walka nie zaczęła się dla mnie najlepiej. Rywalka wskoczyła do gardy, zaczynając pracować nad omoplatą (dźwignia na bark – przyp. red.), a ja żeby się obronić przetoczyłam się tracąc dwa punkty. Jednak później pozbierałam się, wykorzystałam sytuację i poddałam moją przeciwniczkę duszeniem – opisuje przebieg finałowej walki Sandra Pniak, którą do występów w Lizbonie przygotowywał trener Tymon Frydrych.

Mistrzostwo Europy to kolejny sukces wodzisławianki, która na przestrzeni ostatniego roku zdobyła tytuł mistrzyni Polski oraz wygrała turniej Warszawie, dzięki któremu zakwalifikowała się do kwietniowych mistrzostw świata, które odbędą się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Zawodniczka podkreśla, że tych osiągnięć nie byłoby gdyby nie pomoc mamy, zaangażowanie trenerów oraz wsparcie prezydenta Wodzisławia.

(art)