Numer: 48 (681) Data wydania: 26.11.13

Unia i Silesia zmierzą się w finale Pucharu Polski

PIŁKA NOŻNA – Puchar Polski

W pierwszym półfinale Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Racibórz Unia pokonała na własnym boisku 4:1 Naprzód Syrynię. W 43. minucie na prowadzenie wyszli goście, kiedy po ładnej akcji i dośrodkowaniu z prawej strony celnym uderzeniem głową popisał się Artur Kuczera. Po przerwie na boisku rządzili już jednak tylko gospodarze. Najpierw z rzutu karnego wyrównał Adam Ucher, chwilę później głową piłkę do siatki skierował Paweł Kulczyk. Trzecią bramkę dla Unii zdobył Mirosław Pawlusiński. Gol był ozdobą tego meczu. Stojąc 30 metrów przed bramką Pawlusiński przyjął piłkę na klatkę i uderzył z półobrotu, posyłając piłkę „za kołnierz” bramkarza przyjezdnych. Wynik ustalił Kulczyk, korzystając z błędów defensywy przyjezdnych.

W drugim półfinałowym pojedynku Naprzód Zawada podejmował Silesię Lubomia. Już w 17. sekundzie na 1:0 dla Silesii trafił Bartłomiej Socha. Nie upłynęły dwie minuty a ten sam zawodnik podwyższył na 2:0. Z kolei w 9. minucie kontaktowego gola zdobył Grzegorz Szymiczek, który wykorzystał niepewną postawę defensywy i bramkarza gości. Silesia podwyższyła na 3:1 po strzale Sochy z rzutu wolnego pośredniego podyktowanego przez sędziego za przeklinanie. Jeszcze przed przerwą sędzia usunął z ławki rezerwowych m.in. trenera Naprzodu Roberta Tkocza, który nie zgadzał się z decyzją o przyznaniu żółtej kartki jednemu ze swoich zawodników. Z boiska wyleciał też kapitan Zawady Tomasza Kukla, który za dyskusję z sędzią obejrzał dwie żółte kartki. Po przerwie grająca w „dziesiątkę” Zawada spisywała się lepiej niż w pierwszej połowie. Efektem tego był gol na 2:3 autorstwa Szymiczka. Naprzód kilkukrotnie był bliski wyrównania. Raz piłka trafiła w poprzeczkę. Końcówka meczu należała jednak do drużyny gości. Na 4:2 podwyższył Socha, trafiając w tym meczu po raz czwarty. Piątego gola dla Silesii zdobył Tomasz Zieliński. Tym samym Lubomia dołączyła do Unii Turza Śląska i na wiosnę obie ekipy zmierzą się w finale Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Racibórz.