Niedziela, 17 lutego 2019

imieniny: Donata, Łukasza, Zbigniewa

RSS

W tej szkole uczą jak bezpiecznie korzystać z internetu

14.05.2013 00:00 red

WODZISŁAW Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych znalazł się w gronie pięciu szkół z całej Polski, które zostały uhonorowane specjalną nagrodą za najciekawsze inicjatywy związane z międzynarodowymi obchodami dnia bezpiecznego internetu.

Do konkursu zgłosiło się 1260 szkół różnego szczebla i typu z całej Polski. W ostatnich dniach kwietnia jury konkursu zdecydowało się wybrać laureatów. – Przyjęliśmy z wielką satysfakcją i radością informację, że swymi kreatywnymi działaniami, profesjonalizmem oraz dużą wrażliwością na potrzeby bezpieczeństwa uczniów przekonaliśmy członków jury placówek – mówi dyrektor ZPSWR Beata Rączka. Organizatorami obchodów DBI w szkole „na Kopernika” był samorząd uczniowski pod okiem nauczycieli: Sylwii Koczy, Anny Muchy, Magdaleny Werner i Andrzeja Runa. W zajęcia organizowane z tej okazji włączyła się jednak cała społeczność szkolna. Młodzież uczestniczyła w warsztatach uczących ich poszanowania i respektowania praw użytkowników sieci. Uczniowie stworzyli też własne prezentacje multimedialne, a także zapełnili szkolne korytarze sztalugami z plakatami tematycznymi oraz broszurami z hasłami o bezpieczeństwie i przestrzeganiu praw w Internecie. Z tegorocznych DBI w szkole specjalnej nagrany został również film podsumowujący inicjatywę.

Tegoroczne obchody przebiegały pod hasłem „Serfuję. Respektuję!”. Organizatorami Polskiego DBI jest Fundacja Dzieci Niczyje oraz Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK). Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objęła Krystyna Szumilas – Minister Edukacji Narodowej.

(tora)

  • Numer: 20 (653)
  • Data wydania: 14.05.13