Numer: 11 (644) Data wydania: 12.03.13

Karnego nie strzelili, ale i tak pewnie wygrali kolejny sparing

PIŁKA NOŻNA - Sparingi

W sobotę 9 marca Przyszłość Rogów rozegrała kolejny tej zimy mecz kontrolny. Tym razem w Jastrzębiu piłkarze z Rogowa ograli 3:0 drużynę IV ligi GKS Jastrzębie.

Pierwsza połowa – szczególnie jej początek – należała do miejscowych, którzy jednak nie potrafili znaleźć sposobu na strzegącego bramki rogowian Piotra Pasia. Z czasem piłkarze Przyszłości opanowali sytuację i pozwalali gospodarzom na coraz mniej, sami zaś coraz groźniej atakowali.  W 60. minucie z asysty Szymona Ciuberka skorzystał Marcin Pontus, który z bliska wpakował piłkę do siatki. 10 minut później Pontus skorzystał z dośrodkowania Roberta Żbikowskiego i głową podwyższył na 2:0. Kolejne 10 minut później powinno być 3:0. Wychodzący sam na sam z bramkarzem Robert Żbikowski został sfaulowany w polu karnym i sędzia wskazał na 11 metr. Do piłki podszedł Szymon Cichecki, ale uderzył za wysoko i rogowianie nie cieszyli się z kolejnego gola. Do czasu jednak bo minutę przed upływem regulaminowego czasu gry na strzał z dystansu zdecydował się Jacek Bażan. Piłka wpadła „za kołnierz” zaskoczonego bramkarza GKS–u, trafiając... w słupek. Na miejscu był jednak Żbikowski, który pospieszył z dobitką i ustalił wynik spotkania.

Tydzień przed inauguracją rundy wiosennej co do formy Przyszłości można być ostrożnym optymistą. Zimą drużyna ta rozegrała 8 gier kontrolnych. Wygrała 3 z nich, w kolejnych 3 odniosła remisy, 2 przegrała. Wysoką porażkę 9:2 z Energetykiem należy traktować w kategoriach wypadku przy pracy, a nie w kategoriach ogólnej słabości drużyny. Z drugiej strony wszystkie sparingowe wygrane Przyszłość zanotowała z drużynami z niższych lig. Jaka więc naprawdę jest forma drużyny z Rogowa dowiemy się po meczu z Polonią Głubczyce. Spotkanie to odbędzie się 16 marca o godz. 15.00 w Głubczycach.

Kadra Przyszłości skompletowana

Na oficjalnej stronie internetowej Przyszłości Rogów został podany skład kadry pierwszej drużyny na rundę wiosenną.

Bramkarze: Piotr Paś, Michał Kucharski (przyszedł z ME Górnika Zabrze). Obrońcy: Arkadiusz Lalko, Dawid Sander, Grzegorz Kolisz, Radosław Żbikowski, Sebastian Markiewicz, Łukasz Cymański (z ME Górnika Zabrze), Mariusz Knapek (z LKS Krzyżanowice), Dawid Bober II, Adrian Katryniok (wychowanek Przyszłości), Kamil Piechaczek; Pomocnicy: Kamil Benauer, Szymon Cichecki, Szymon Ciuberek, Dawid Bober I, Piotr Glenc, Mateusz Hanzel, Adrian Suchanek (wychowanek Przyszłości). Napastnicy: Robert Żbikowski, Marcin Pontus, Jacek Bażan (z LKS Krzyżanowice).