Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 11 (644) Data wydania: 12.03.13

Wstyd zamiast koncertu Czerwonych Gitar

Z okazji Dnia Kobiet 10 marca w Wodzisławskim Centrum Kultury o godz. 18.00 miał odbyć się koncert Czerwonych Gitar. WCK co najmniej o godz. 16.00 wiedziało, że zostanie odwołany. Mimo to sprzedawało bilety. Dlaczego?

WODZISŁAW Koncert Czerwonych Gitar, który ostatecznie nie odbył się, poprzedziło wydarzenie o nazwie „Kobieta w roli” głównej, które rozpoczęło się o godz. 16.00. Panie mogły korzystać z darmowych konsultacji, porad, zabiegów czy metamorfoz. – Chociaż interesował mnie głównie koncert Czerwonych Gitar, byłam w WCK jeszcze przed 16.00. Przypadkiem usłyszałam rozmowę dwóch osób. Mówiły między sobą, że koncert może zostać odwołany. To mnie zaniepokoiło. Zapytałam jednąz pracownic WCK, czy to możliwe? Odpowiedziała mi, że rzeczywiście może się tak stać – relacjonuje nasza Czytelniczka, pani Maria. Kobieta postanowiła jednak zaczekać do godz. 18.00. Liczyła, że zespół wystąpi. Tak się jednak nie stało. – Razi mnie to, że sprzedawano bilety w cenie 50 zł, chociaż organizatorzy wiedzieli, że koncertu nie będzie. Albo to zła decyzja z ich strony, albo częściowa nieuczciwość. Ktoś z pracowników WCK powinien stanąć przy wejściu i informować, że Czerwone Gitary nie wystąpią, ale można skorzystać z innych atrakcji – uważa pani Maria.

WCK wystosowało komunikat, w którym informuje, dlaczego koncert został odwołany. – Od wielu lat w Wodzisławskim Centrum Kultury organizujemy koncerty, spektakle, występy kabaretowe. Zawsze z dużym powodzeniem. Współpracujemy z różnymi menadżerami i jeszcze nie zdarzyło się, aby ta współpraca nas zawiodła. Dzisiaj niestety jest ten pierwszy raz. Doszło do konfliktu na linii menadżer – zespół. Muzycy odmówili koncertu w Wodzisławiu, mimo wcześniej spisanej umowy. Nasze usilne starania niestety nie przyniosły rezultatu – brzmi fragment komunikatu. – Byliśmy profesjonalnie przygotowani. Dopilnowaliśmy warunków umowy. Nie jestem w stanie zrozumieć zachowania członków zespołu. Wiedzieli o koncercie, szczegóły były ustalone. Mogli zadzwonić, powiedzieć, że jest konflikt. Nie traktuje się fanów w ten sposób. To sytuacja bez precedensu – mówi Marek Sobota z impresariatu WCK.

W ramach rekompensaty WCK daje możliwość wykorzystania biletu na jedno z wydarzeń: koncert Krzysztofa Krawczyka (w tym zwrot w wysokości 10 zł oraz płyta Krawczyka), koncert Waldemara Malickiego, występ kabaretu Ani Mru Mru lub koncert Ireny Santor. Jest też możliwość zwrotu pieniędzy.

WCK przyznaje, że już co najmniej o godz. 16.00 wiedziało, że koncert Czerwonych Gitar nie odbędzie się. Dlaczego zwlekało z przekazaniem tej informacji prawie do godz. 18.00? – Wolałbym nie mówić o godzinach. Odwołanie koncertu to najprostsza rzecz. Nie chcieliśmy wprowadzać zamieszania. Był jeszcze event, była cała otoczka. Zdaję sobie sprawę, że część osób była zainteresowana tylko koncertem Czerwonych Gitar, ale musieliśmy początkowo zachować tę informację dla siebie i dopiero ją ogłosić. Dla nas to również dyskomfortowa sytuacja i mam nadzieję, że się nie powtórzy – zaznacza Sobota. 

Próbowaliśmy skontaktować się z menadżerem zespołu. Niestety jego telefon nie odpowiadał. Z kolei członek zespołu Czerwone Gitary, Jerzy Skrzypczyk, poinformował nas, że jest w trakcie pisania informacji z opisem sytuacji, którą skieruje do dyrekcji WCK.

(mas)