Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 8 (589) Data wydania: 21.02.12

Matkę z Gorzyc czekają dodatkowe badania

GORZYCE – Biegli psychiatrzy wnioskowali o wykonanie dodatkowych badań, by określić poczytalność Magdaleny P., która spaliła zwłoki swojego dziecka. Zabezpieczony materiał trafił do krakowskiego instytutu. Ta sama jednostka badała czarne skrzynki prezydenckiego Tupolewa ze Smoleńska.  

Wracamy do sprawy 35-letniej Magdaleny P. 29 stycznia kobieta we własnym domu w Gorzycach urodziła córeczkę. Twierdzi, że dziecko żyło, jednak po chwili zmarło. Postanowiła spalić zwłoki w kotle centralnego ogrzewania. 

Magdalena P. usłyszała dwa zarzuty. Pierwszy dotyczy nieumyślnego spowodowania śmierci, natomiast drugi narażenia dziecka na bezpośrednie zagrożenie życia. Grozi jej od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności. Śledczy nie wykluczają, że kwalifikacja czynu zostanie zmieniona. Kobietę po zatrzymaniu poddano badaniu psychiatrycznemu i zwolniono do domu. Już wiadomo, że przeprowadzone zostaną dodatkowe badania psychiatryczne. Odbędą się w Rybniku. Wnioskowali o nie biegli psychiatrzy. Kluczowe w sprawie mogą być jednak wyniki badań materiału pobranego w domu kobiety. To ślady zabezpieczone w miejscu porodu, a także ślady ludzkiego ciała znalezione w popiele z pieca. Badania przeprowadzane są w Instytucie Ekspertyz Sądowych im. Prof. dra Jana Sehna w Krakowie. To tutaj badano czarne skrzynki prezydenckiego Tupolewa. – Na wyniki badań poczekamy ok. 6 miesięcy. Takie informacje uzyskaliśmy z Krakowa – mówi Wojciech Zieliński, prokurator prowadzący sprawę.

Prokurator dodaje, że wykonanie ekspertyzy jest skomplikowane i wymaga czasu. Jak dowiedzieliśmy się w krakowskim instytucie, codziennie trafia tutaj ponad dwadzieścia spraw. – Wykonujemy je w takiej kolejności, w jakiej zostały nadesłane, z nielicznymi wyjątkami wynikającymi ze szczególnych okoliczności sprawy. Stąd tak długi okres oczekiwania – wyjaśnia Małgorzata Szewczyk, sekretarz ds. obsługi działalności opiniodawczej w Instytucie Ekspertyz Sądowych im. Prof. dra Jana Sehna w Krakowie.

(raj)