Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 37 (566) Data wydania: 13.09.11

Szkoła życia pod Tatrami

WODZISŁAW – Uczyli się samodzielności na obozie w Murzasichlu

W minione wakacje 40 uczniów i absolwentów Zespołu Placówek Szkolno–Wychowawczo–Rewalidacyjnych w Wodzisławiu pojechało na obóz usamodzielniający w ramach projektu „Akademia Dorosłego Człowieka”. Projekt ten jest realizowany w szkole od 1 lipca przez działające tam stowarzyszenie „Czyń Dobro” ze środków Państwowego Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Uczestnicy wraz z opiekunami spędzili obóz w Murzasichlu niedaleko Zakopanego. Obóz był nie tylko okazją do wypoczynku. Jego uczestnicy uczyli się wielu nowych, przydatnych w życiu umiejętności.

Od września uczestnicy projektu spotykają się na weekendowych warsztatach. Prowadzą je specjaliści pracujący z osobami niepełnosprawnymi z ZPSWR w Wodzisławiu oraz dr n. hum. Izabela Fornalik, wykładowca uniwersytecki, pedagog specjalny i edukator seksualny.
(art)