Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 27 (556) Data wydania: 05.07.11

Szefka Małyszka poszła na emeryturę

MSZANA – Zmiana dyrektora Wiejskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Połomi

Anna Burda-Szostek: – Przez 20 lat pracowała Pani w kulturze, od 1997 roku była Pani dyrektorem WOKiR-u w Połomi. Czego przez ten czas nie udało się Pani zrealizować?

Maria Małysz: – Zawsze chciałam zorganizować warsztaty artystyczne i grupę malarską, a to się nie udało. Wynikało to nie tylko z braku pomieszczeń, ale i małego zainteresowania mieszkańców. Natomiast jestem bardzo dumna z wielu organizowanych u nas plenerów malarskich, wystaw, wernisaży, „Wieczorów ze Sztuką”, biesiad muzycznych czy imprez walentynkowych i sylwestrowych. Mieszkańcy chętnie korzystali także z wyjazdów do Teatru Muzycznego w Gliwicach, Teatru Rozrywki w Chorzowie, czy do Operetki gliwickiej.

– W różnych, podbramkowych sytuacjach Pani podwładni podobno uspokajali Panią słowami: „szefko, spokojnie, będzie dobrze”. Co spędzało Pani sen z powiek?

– Kiedyś wnuczka jednej z naszych pracownic powiedziała do niej: „Babcia, ta twoja szefka jest fajna”. I tak mi już zostało „szefka”. I potem rzeczywiście pracownicy mówili do mnie: „Szefko, zawsze narzekacie, a potem jest bardzo dobrze”. A co śniło mi się czasem po nocach? To, że na imprezach będzie niska frekwencja, że nie trafimy w gusty odbiorców, że sala nie będzie na czas i odpowiednio przygotowana.

– Jest Pani zmęczona pracą? Cieszy się Pani z emerytury?

– Zmęczona nie jestem, ale z emerytury się cieszę, bo to już ten wiek, ten czas. Mam przecież 64 lata. Przyjdą młodzi, z nowymi pomysłami, nowymi rozwiązaniami. Taka jest naturalna kolej rzeczy.

– W jakiej kondycji zostawia Pani WOKiR?

– Placówka jest po remoncie, mamy nowy dach, klimatyzację. Wyremontowana została sala imprezowa, wymieniliśmy kocioł c.o. i instalację elektryczną. Przy WOKiR-ze działa zespół folklorystyczny „Połomianka”, Klub Skata Sportowego, KGW i Związek Emerytów i Rencistów. Zostawiam więc ośrodek w dobrej kondycji.

(abs)



Kto będzie nowym dyrektorem WOKiR w Połomi?

Następczynią Marii Małysz będzie mieszkanka Połomi, 35-letnia Agata Wrożyna. Jest ona absolwentką Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach, gdzie studiowała na kierunku zarządzanie, wybierając specjalizację: finanse i rachunkowość. Ukończyła także podyplomowe studia pedagogiczne na Uniwersytecie Śląskim. Ostatnio pracowała na tymże uniwersytecie, w dziale rozwoju i modernizacji infrastruktury uczelnianej.