Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 9 (538) Data wydania: 01.03.11

Głosowanie nad obniżeniem diet przesunięte

Na piątkowej sesji rady miasta nie doszło do głosowania nad projektem uchwały obniżającej diety radnych.

Rada wycofała z porządku obrad ten punkt na wniosek Reginy Woźnicy, radnej, która była autorem propozycji. Temat ma wrócić na kolejną sesję rady miasta.

Nowa propozycja

Radna zamierzała zgłosić propozycję obniżenia diet o 20 procent. Sama dostaje teraz 820 zł za udział w 2 komisjach. Jak obliczyła, dałoby to w skali całej rady kilkanaście tys. zł oszczędności rocznie. Stosowny wniosek złożyła przewodniczącemu rady miasta Lucjanowi Szwanowi. Ten przekazał go burmistrz Korneli Newy, by na jego podstawie przygotowała stosowny projekt uchwały. Kornelia Newy wyjaśnia, że ze względów prawnych nie można było przygotować uchwały według projektu radnej. Radca prawny przygotował bardziej rozbudowany dokument, będący w istocie modyfikacją obowiązującej uchwały z 2009 roku. Wynika z niej przykładowo, że przewodniczący dostaje 80 procent kwoty bazowej, a wiceprzewodniczący 65 procent tej kwoty. W nowej propozycji sumy zostały zmniejszone odpowiednio do 60 i 45 procent.

Mogliby stracić połowę

Dla autorki propozycji ten dokument był zbyt restrykcyjny i skomplikowany. – Byłam zdumiona, kiedy to zobaczyłam. Kiedy policzyłam, wyszło mi, że niektórzy radni mogliby stracić nawet 50 procent diety. A nie chodzi o to. Zaproponowałam własny projekt uchwały. Ale kiedy widziałam, że zanosi się na burzę, wycofałam go z obrad – mówi radna. Zapowiada, że przy współpracy z prawnikiem przygotuje nową propozycję uchwały na najbliższą sesję. Jak mówi, poda w niej konkretne sumy diet dla przewodniczącego, wiceprzewodniczących itd.

(tora)