Numer: 7 (536) Data wydania: 15.02.11

Kubalonka szczęśliwa dla biegaczy

BIEGI NARCIARSKIE Dobre występy zawodników z Marklowic i Wodzisławia.

W piątek i sobotę rozegrano kolejne zawody w biegach narciarskich z cyklu „Bieg na Igrzyska”. Pierwotnie miały się one odbyć w Dusznikach Zdroju, ale ze względu na brak w Karkonoszach śniegu zostały one przeniesione do Wisły, na trasy Kubalonki.

W czołówce

W pierwszym dniu zawodów wśród juniorek kategorii B dobrze spisały się zawodniczki MKS-u Wodzisław. Na dystansie 5 km Sabina Śpiewak zajęła 4 miejsce, a jej klubowa koleżanka Dominika Bielecka była 6. W młodszej kategorii juniorek C  swój występ mocno zaakcentowała tradycyjnie już Sylwia Molitor z UMKS Marklowice, która dystans 2,5 km pokonała z drugim czasem. Nieco gorzej w juniorkach D, na dystansie 2,2 km spisała się inna zawodniczka UMKS-u Agata Warło, która zajęła 5 miejsce. W juniorkach E na dystansie 1,9 km 9 miejsce zajęła Julia Pietras, również reprezentująca klub z Marklowic.

Wśród chłopców w juniorach B z dobrej strony pokazał się Artur Ferens (UMKS/SMS Szczyrk), który dystans 2,5 km pokonał z piątym czasem. W juniorach C na podium znalazł się Mateusz Mitko (UMKS), który na dystansie 2,2 km zajął miejsce 3. W juniorach D klasą dla siebie był Wojciech Fojcik. 14-letni zawodnik UMKS Marklowice na dystansie 2,2 km zajął 1 miejsce, wyprzedzając drugiego na mecie rywala o 18 sekund. 6 miejsce zajął jego klubowy kolega Filip Kroemer, tracąc do Fojcika 24 sekundy.

Wodzisławianki w formie przed MP

Drugi dzień zawodów przyniósł zawodnikom reprezentującym kluby z naszego powiatu jeszcze większe sukcesy. Tym razem rywalizowano w biegach masowych. Rewelacyjnie spisały się wodzisławianki, startujące w juniorkach B. Bieg na dystansie 7,5 km wygrała Sabina Śpiewak, która na metę przybiegła 15 sekund szybciej niż kolejna narciarka. 25 sekund do Śpiewak straciła Dominika Bielecka, która ukończyła bieg na 3 miejscu. – Ten bieg dobrze rokuje nam przed Mistrzostwami Polski juniorek, które odbywają się od wczoraj w Zakopanem – nie kryje zadowolenia Krzysztof Skorupa, trener MKS-u. W juniorkach C, ale tym razem na dystansie 5 km wynik z poprzedniego dnia powtórzyła Sylwia Molitor, która ponownie była 2. Na 9 miejscu bieg ukończyła jej koleżanka z klubu Monika Putek. Niesamowitą walkę w juniorkach D stoczyła Agata Warło. Podrażniona brakiem podium w poprzednim dniu reprezentantka klubu z Marklowic tym razem po ciężkim boju na dystansie 2,5 km zajęła 1 miejsce, minimalnie na mecie wyprzedzając o 1,1 sekundy zawodniczkę z Istebnej, która trasy Kubalonki zna jak własną kieszeń.

Wojtek drugi raz pobił rywali

Drugiego dnia zawodów dobrze nie będzie wspominał Artur Ferens, który został zdyskwalifikowany w biegu masowym juniorów B na dystansie 7,5 km. 6 miejsce zajął jego klubowy kolega Patryk Sitek. W juniorach C dystans 5 km z piątym czasem pokonał Mateusz Mitko, ale to w juniorach D marklowczanie świętowali największy sukces w Wiśle. Kolejny raz bowiem Wojciech Fojcik udowodnił, że jego forma osiągnęła wysoki pułap, wygrywając masówkę po fantastycznym finiszu. – Wojtek jest bardzo ambitny, pracuje sumiennie i są tego efekty. Zawsze gdzieś tam przegrywał o sekundy to pierwsze miejsce, ale ostatnio wreszcie udało mu się to przełamać i jest blisko tego, by objąć prowadzenie w klasyfikacji generalnej – podkreśla Aleksandra Pustołka, trener UMKS-u Marklowice. Z bardzo dobrej strony pokazał się również Filip Kroemer, który przybiegł na metę tylko o 4,6 sekundy za Fojcikiem, zajmując 3 miejsce.

Brylują w swoich kategoriach

Dobre wyniki zawodników z Marklowic i Wodzisławia znajdują odzwierciedlenie w klasyfikacjach generalnych poszczególnych kategorii. W juniorkach B 3 miejsce z 441 punktami zajmuje Sabina Śpiewak. 292 punkty dają 7 miejsce Dominice Bieleckiej. W juniorkach C 2 miejsce zajmuje Sylwia Molitor, która zgromadziła 580 punktów. Niestety poza zasięgiem wydaje się być Małgorzata Żółkiewska, która wygrała wszystkie dotychczasowe wyścigi i posiada 200 punktów przewagi nad Sylwią. Z góry na rywalki patrzy Agata Warło, której 605 punktów daje pozycję nr 1 w generalce juniorek D. Blisko „jedynki” jest również Wojciech Fojcik. Drugi zawodnik klasyfikacji juniorów D zgromadził 546 punktów i do 1 miejsca traci tylko 34 oczka. Co ważne, w ostatnich wyścigach regularnie bije pierwszego Mateusza Siatkę. W klasyfikacji generalnej klubów 3 miejsce zajmuje UMKS Marklowice.