Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 47 (524) Data wydania: 23.11.10

O fotel burmistrza

RADLIN

Frekwencja wyniosła 43,55% (głosowało 6270, liczba uprawnionych 14 382). Barbara Magiera 40,25% (2486 głosów); Piotr Cybułka 36,28% (2241 głosów); Ryszard Kaszubski 13,5% (834 głosy); Czesław Zagórski 9,97% (616 głosów).

Barbara Magiera
Cieszę się, że wynik mam pierwszy w Radlinie, natomiast ta kampania nauczyła mnie, że opluwanie i negatywne, nieprawdziwe przekazy nie trafiają do ludzi. Ja miałam kampanię pozytywną, natomiast kandydat, który uzyskał drugi wynik bazował na kampanii negatywnej. Ja nie zamierzam w drugiej części kampanii zmieniać stylu, ale pewne informacje o panu Cybułce podam. On mówi, że zawsze kieruje się dobrem mieszkańców. Tymczasem jego wybory nie są przemyślane.

Piotr Cybułka
Wynik uważam za bardzo dobry. Nasza kampania przyniosła skutek. Obiektywne informacje dotarły do mieszkańców i zmieniły ich postrzeganie urzędu miasta. Dziękuję wszystkim, którzy na mnie zagłosowali, którzy chcą zmian i uwierzyli, że mogę tych zmian dokonać. Liczę, że w drugiej turze uda mi się pozyskać niezdecydowanych. Czeka mnie ogromna praca. Zwrócę się do dwóch kandydatów o poparcie.

Ryszard Kaszubski
Przede wszystkim dziękuję tym wszystkim, którzy na mnie zagłosowali. Wyniki pokazały, że dalecy jako Radlin jesteśmy od normalności, że zwycięża to co zwyciężyło. Mało nas do pieczenia chleba. Mało jest ludzi, którzy nie boją się zmian, stwierdzam to z przykrością. Skoro taka wola wyborców, muszę ją zaakceptować, a zwycięzcom pogratulować.

Czesław Zagórski
Chciałem serdecznie podziękować wszystkim, którzy na mnie zagłosowali. To jedyny mój komentarz.

RYDUŁTOWY

Frekwencja wyniosła 44,65% (głosowało 7951, liczba uprawnionych 17809). Kornelia Newy 73,15% procent (5674 głosy); Marek Wystyrk, 26,85 % (2083 głosy).

Kornelia Newy
Bardzo się cieszę, rydułtowicy sprawili mi ogromną radość, wygrałam w każdym okręgu. W pewnym momencie miałam wątpliwości, czy podążam w dobrą stronę. Kontrkandydat mocno mnie krytykował. Sądziłam nawet, że przy takiej kampanii kontrkandydata mój wynik może sięgnąć nieco ponad 50 procent. Tymczasem rydułtowicy we mnie wierzyli, za co jestem wdzięczna.

Marek Wystyrk
Jestem bardzo zadowolony. Trzeba być realistą. Patrząc na realia rydułtowskie przekroczyłem założone sobie moje minimum głosów. Myślę, że jako radny będę mógł jeszcze lepiej przygotować się do funkcji burmistrza za cztery lata. Mamy pięciu radnych a myślę, że swoją pracą i merytorycznym przygotowaniem zdołamy przyciągnąć do siebie innych.

PSZÓW

Frekwencja wyniosła 38,67% (głosowało 4455, liczba uprawnionych 11520). Marek Hawel 79,61 % (3385 głosów); Stanisław Lorek 20,39 % (867 głosów).

Marek Hawel
Cieszy mnie rozmiar zwycięstwa. Ten wynik to dla mnie bagaż zaufania na kolejne cztery lata. Nie przewiduję zmian na stanowisku zastępcy burmistrza. Spodziewam się też udanej współpracy z nową radą. Co prawda dużo zmieniło się w niej, bo jest pięciu nowych radnych, a mój komitet nie osiągnął większości, za to komitet, który ma większość, poparł mnie w wyborach na burmistrza.

Stanisław Lorek
Gratuluję panu burmistrzowi Hawlowi zwycięstwa i życzę mu powodzenia. Wola społeczna była taka a nie inna. Myślę, że burmistrz Hawel w drugiej kadencji poczuje się już pewniej i będzie bardziej działał na rzecz rozwoju, bo moim zdaniem ostatnia kadencja to była stagnacja.

(tora)