Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 47 (524) Data wydania: 23.11.10

Komentarze na gorąco

Mieczysław Kieca 40,61% (7131 głosów), Anna Białek 31,21% (5481 głosów), Józef Szymaniec 18,54% (3256 głosów), Adam Sobala 5,21% (914 głosów), Jarosław Szczęsny 4,43% (778 głosów)

Mieczysław Kieca prezydent
Jestem zadowolony z wyniku. Przed nami druga tura i mam nadzieję na merytoryczną kampanię. Na podsumowanie będzie czas po ostatecznym rozstrzygnięciu. Pierwszą turę wygrałem i różnica głosów nie jest mała, jednak mam świadomość, że musimy jeszcze pracować. Dziewięciu z nowych radnych to osoby bezpośrednio popierające moją kandydaturę. Do tego znaczna przewaga Platformy Obywatelskiej w radzie powiatu i w sejmiku wojewódzkim. To szansa na bezkonfliktową kontynuację najlepszych projektów.  

Anna Białek
Do tych wyników podchodzę zdroworozsądkowo. Oczywiście zrobię wszystko, by wygrać, bo po to wystartowałam w tych wyborach. Widzę szanse na wygraną, ale wiem też, że przede mną wiele pracy.  Mam nadzieję, że cała ta moja filozofia oparta na przejrzystości i rządzeniu wspólnie z mieszkańcami znajdzie jeszcze więcej zwolenników. Czy zamierzam rozmawiać z panem Szymańcem na temat poparcia mojej kandydatury? Myślę, że do takich rozmów dojdzie. Znam jego program wyborczy i wiele punktów w nim zawartych popieram i akceptuję.  

Józef Szymaniec
Dziękuję wodzisławianom za zaufanie i poparcie mojej kandydatury. Gratuluję moim kontrkandydatom. Swoje dalsze poparcie dla konkretnego kandydata na prezydenta uzależniam nie tylko od rozmów prowadzonych w komitetach, które mnie popierały, ale przede wszystkim od opinii mieszkańców, którzy głosując na mnie, postawili na realizację konkretnych postulatów, m.in. kierowanie miastem przez osoby znające problemy naszej miejscowości, dla których dobro Wodzisławia jest sprawą najważniejszą.

Adam Sobala
Nie jestem zadowolony z tego wyniku. Liczyłem na więcej. Myślę, że niezbyt dobrze wypadłem na debacie organizowanej przez „Nowiny Wodzisławskie”, co mogło mieć znaczenie. Swoją kampanię oceniam dobrze. Nie było billboardów, ale wydrukowałem ok. 8 tys. ulotek, które trafiły bezpośrednio do mieszkańców.  Tutaj raczej nie popełniłem błędu.

Jarosław Szczęsny
Wynik jest słaby. Pocieszający jest fakt, że zasiądę w radzie powiatu. Cieszę się, bo to kontynuacja tego co robiłem przez dwie kadencje. To był mój cel. Zawiodła być może kampania wyborcza. Nie mogłem spotykać się bezpośrednio z mieszkańcami. To bardzo ważne. Nie było mnie na debacie „Nowin Wodzisławskich”, więc może tu jest przyczyna tak słabego wyniku.