Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 8 (485) Data wydania: 23.02.10

Każdy z nas wykonał ogromną pracę

Rozmowa z Marcinem Broszem, trenerem Odry Wodzisław.
– Kilka dni temu wróciliście z Turcji. Jest Pan zadowolony z efektów zgrupowania?
 
– Efekty zweryfikuje liga. Na pewno obóz, zresztą podobnie jak poprzedni w Kleszczowie, był bardzo dobrze przygotowany. Niczego nam nie brakowało, warunki do treningu były rewelacyjne, za co naszym tureckim gospodarzom należą się słowa uznania. Na pewno nie mogliśmy na nic narzekać. Udało nam się zrealizować wszelkie założenia, rozegraliśmy kilka sparingów, obyło się bez kontuzji, więc pobyt należy ocenić jak najbardziej pozytywnie.
 
– Jednym z głównych zadań oprócz tych stricte szkoleniowych było wytworzenie w zespole dobrej atmosfery, tego „team spirit”. Chyba nie było łatwo zważywszy, że Odrę zasiliło tak wielu nowych zawodników, w większości obcokrajowców.
– Ja myślę, że każdy z tych piłkarzy którzy do nas dołączyli wiedział do jakiego klubu i po co tu przychodzi, jakie zadanie go czeka. Zresztą nie możemy patrzeć tylko na tych zawodników, którzy przyszli, ale musimy też pamiętać o tych, którzy już tu są od dawna. Przecież mamy tu piłkarzy, którzy już nie raz bili się o utrzymanie z tą drużyną. Oni mają ogromną rolę do odegrania w poukładaniu tego wszystkiego. To oni pomagają nowym zawodnikom we wkomponowaniu się do drużyny. I myślę, że z tym zadaniem radzą sobie naprawdę dobrze.
 
– Do tej pory trenował Pan z sukcesami kluby, w których grali zawodnicy dosyć anonimowi. Teraz ma Pan do dyspozycji prawdziwe
indywidualności.
– My Polacy jesteśmy taką nacją co to ciągle lubi narzekać na to co już mam. Owszem, przyszło do nas kilku dobrych piłkarzy, ale ci którzy już tu byli również prezentują niezły poziom. Jestem przekonany, że większość drużyn ekstraklasy chciałaby mieć w swoich składach takich piłkarzy jak Janek Woś, Marcin Malinowski czy Adam Stachowiak. To naprawdę bardzo dobrzy zawodnicy.
 
– No tak, ale teraz do drużyny dołączył obieżyświat Brasilia, Onoszko który był gwiazdą duńskiej ligi, czy Cantoro, kilkakrotny zdobywca Mistrzostwa Polski.
– Oczywiście, że to spore indywidualności, ale przede wszystkim to są profesjonalni piłkarze, którzy bardzo poważnie podchodzą do swoich obowiązków. Proszę mi wierzyć, nie ma w nich krzty gwiazdorstwa. Oni wpasowali się w ten kolektyw, który nazywa się Odra Wodzisław. Zresztą każdy wie, że na gwiazdorstwo nie ma w tym zespole miejsca. My jako drużyna, jako ten kolektyw mamy konkretny cel do zrealizowania, na nim się wszyscy skupiamy i jestem przekonany, że ci zawodnicy nam w tym pomogą.
 
– Za kilka dni rusza liga. Czy Odra jest już gotowa do walki o trzy punkty z Lechią Gdańsk?
– Nie odpowiem na to pytanie. Wszystko, całe nasze przygotowania zostaną zweryfikowane w piątek 26 lutego na boisku. Mogę tylko powiedzieć, że w klubie każdy wykonał ogromną pracę i mam nadzieję, że przełoży się to na wyniki.
 
Rozmawiał Artur Marcisz
 
***
Mecze rozegrane jesienią
 
01.08.2009 Jagiellonia Białystok – Odra 2:1 (Piotr Piechniak)
08.08.2009 Odra – Polonia Bytom 0:1
16.08.2009 Lechia Gdańsk – Odra 0:2 (Daniel Bueno, Tomas Radzinevicius)
23.08.2009 Odra – Legia Warszawa 1:0 (Piotr Piechniak)
28.08.2009 Piast Gliwice – Odra 2:1 (Marcin Wodecki)
11.09.2009 Odra – Korona Kielce 0:2
19.09.2009 Lech Poznań – Odra 1:0
26.09.2009 Odra – GKS Bełchatów 0:1
03.10.2009 Odra – Ruch Chorzów 1:3 (Aleksander Kwiek)
17.10.2009 Polonia Warszawa – Odra 2:1 (Marcin Wodecki)
25.10.2009 Odra – Cracovia Kraków 1:0 (Jacek Kowalczyk)
31.10.2009 Arka Gdynia – Odra 2:0
06.11.2009 Odra – Zagłębie Lubin 1:2 (samobójcza Martins Ekwueme)
21.11.2009 Śląsk Wrocław – Odra 4:0
29.11.2009 Odra – Wisła Kraków 1:3 (Tomas Radzinevicuis)
*05.12.2009 Odra - Jagiellonia Białystok  2:2 (Daniel Bueno -2)
*12.12.2009 Polonia Bytom – Odra 1:1 (Marcin Wodecki)
 
* - mecze z rundy rewanżowej rozgrywane awansem jesienią
 
Sparingi przed rundą wiosenną
 
W czasie zimowych przygotowań do rundy rewanżowej Odra rozegrała 9 sparingów. Wygrała 4, przegrała 3, zaś 2 zakończyły się bezbramkowymi remisami.
 
16.01 Odra 5-1 Odra (ME)
23.01 Górnik Zabrze 4-1 Odra
27.01 FK Senica 0-0 Odra
30.01 Piast Gliwice 2-1 Odra
06.02 Odra 0-0 FK Sutjeska 
09.02 Alanyaspor Kulübü 2-3 Odra
10.02 Odra 0-1 Aktobe Lento
13.02 Odra 3-2 FK Napredak
19.02 Odra 4-0 GKS Katowice