Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 37,(449) Data wydania: 09.09.08

Wrócił do swoich… ze złotem

 – Nie mam czego żałować. Dwa razy byłem na olimpiadzie i przywiozłem dwa medale. Jestem jakby... multimedalistą  – mówił podczas spotkania z mieszkańcami Radlina Leszek Blanik, złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.

W ubiegłym tygodniu Leszek Blanik spotkał się z mieszkańcami Radlina i Wodzisławia. – Przyjechałem do miasta, w którym się wychowałem i w którym nabierałem pierwszych szlifów gimnastycznych – mówił w Radlinie złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Na kilka dni przyjechał na Śląsk, by spotkać się przede wszystkim z najbliższymi i podzielić się z nimi radością ze zdobytego medalu. Chciał także pokazać zdobyte trofeum mieszkańcom Wodzisławia oraz Radlina – miasta, które w Pekinie rozsławił na cały świat.

Jak na gwiazdę przystało
 Radlin dosłownie oszalał na punkcie swojego mistrza olimpijskiego z Pekinu. Na imprezę powitalną przyszło ponad tysiąc mieszkańców, którzy z potężną wrzawą przywitali go w sali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Spotkanie zorganizowano z wielką pompą. Nie zabrakło orkiestry górniczej. Witały go władze samorządowe, przedstawiciele MOSiR–u, delegacja KWK Marcel, Szkoły Podstawowej nr 4 (to właśnie do tej placówki uczęszczał olimpijczyk), klubów sportowych, organizacji społecznych, a nawet reprezentacja kolegów i koleżanek z ławki szkolnej. Zanim jednak mistrz olimpijski wszedł na scenę, młodzi zawodnicy Klubu Gimnastycznego Radlin, w którym Blanik zdobywał pierwsze szlify gimnastyczne, prezentowali jego medale zdobyte podczas prawie 22–letniej kariery gimnastyka sportowego. Po chwili na salę z uniesionymi w górę rękoma wszedł Leszek Blanik z najcenniejszą zdobyczą – złotym medalem letnich Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Mieszkańcy zgotowali mu gorące przyjęcie.

Opłaciło się!
 Olimpijczyk podziękował wszystkim za wsparcie, a dziękując za doping podczas olimpiady poprosił zebranych mieszkańców o brawa dla nich samych. Opowiadał o trudach i wyrzeczeniach, jakie musi podejmować sportowiec przygotowując się do igrzysk olimpijskich. – Przez ostatnie 12 miesięcy rzuciłem na szalę wszystkie swoje możliwości i opłaciło się. Zdobyłem złoto, którego tak bardzo pragnąłem – mówił Blanik.
Zawsze o nas pamięta
 Pytany o miasto, które jest najbliższe jego sercu wskazywał na walory obu miejsc: – Moje serce naprawdę bije po dwóch stronach. W Radlinie się wychowałem i tu ukształtowałem swoje podejście do sportu. W Gdańsku również dane mi było spotkać ludzi, którzy pomogli mi się rozwijać – mówił Blanik. Z odsieczą przyszła mu także Barbara Magiera: – Traktujemy go cały czas jako naszego mieszkańca – mówiła na konferencji. – Niech będzie wzorem dla tych, którzy ćwiczą na Sokolni. Oprócz tego, że Leszek Blanik jest świetnym sportowcem, jest także bardzo dobrym człowiekiem, który zawsze pamiętał o nas i o mieście, z którego pochodzi – dodała Magiera.

Za dwa lata kończę
 Najbliższy sezon będzie już niestety ostatnim, w którym wystąpi Leszek Blanik. – W 2007 roku zapowiadałem, że po Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie będę kończył karierę. Nadal to zdanie podtrzymuję. Zbliżający się sezon będzie moim ostatnim i w 2010 roku planuję kończyć karierę. Takie jest życie. Trzeba wiedzieć kiedy kończyć – mówił Blanik.

Marcin Macha