Numer: 11 (425) Data wydania: 11.03.08

Kubalonka była szczęśliwa

Dobra postawa narciarzy powiatu wodzisławskiego w Ogólnopolskich Mistrzostwach Uczniowskich Klubów Sportowych PZN w biegach narciarskich.
W zawodach udział wzięli zawodnicy MKS–u Wodzisław, a także UMKS–u Marklowice. Zawodnicy przywieźli aż dwa złote medale, trzy srebrne (w tym dwa drużynowe) oraz cztery medale brązowe. Najlepiej spisali się Patryk Sitek i Sylwia Molitor z UMKS Marklowice, którzy stanęli na najwyższym stopniu podium. Patryk Sitek okazał się najlepszy w biegu na dystansie 3 km techniką klasyczną, a Sylwia Molitor wywalczyła złoto w biegu na 2,5 km techniką dowolną.

Ponadto w biegu techniką dowolną brąz na dystansie 3 km wywalczyła reprezentantka MKS–u Wodzisław Dominika Bielecka. Z kolei Marek Skatuła (UMKS Marklowice) był drugi na dystansie 3 km, a Patryk Sitek szósty. Bardzo dobrze zaprezentowali się także Mateusz Mitko (4m. na dystansie 2,5 km), Szymon Wacławik (5m. na dystansie 2,5 km), Paweł Sosna (10m. na dystansie 2,5 km) oraz Monika Putek (10m. na dystansie 2,5 km).

W drugim dniu zawodów rywalizowano techniką klasyczną. Wśród dziewcząt z rocznika 1994 ponownie na trzeciej pozycji uplasowała się Dominika Bielecka w biegu na dystansie 3 km. Wśród chłopców z rocznika 1994 oprócz złota Patryka Sitka, na 6 pozycji uplasował się Marek Skatuła. Medalami sypnęło także w młodszych kategoriach. Sylwia Molitor zdobyła brąz w kategorii dziewcząt z rocznika 1995 i młodsze, a Szymon Wacławik zdobył brąz wśród chłopców. Na 7 pozycji uplasowała się Kamila Sobień, 9. była Monika Putek, a na 4 pozycji znalazł się Mateusz Mitko.

W trzecim dniu zawodów rozegrano biegi drużynowe. Dwie drużyny UMKS–u Marklowice zdobyły tu srebrne medale. Pierwsza to dziewczęta z rocznika 1995 i młodsze (dystans 4x2km) w składzie: Kamila Sobień, Martyna Kobyłecka, Sylwia Molitor i Monika Putek, a kolejna to chłopcy z rocznika 1995 i młodsi (dystans 4x2km) w składzie: Szymon Wacławik, Mateusz Mitko, Kamil Bugiel i Filip Kroemer. Kolejna drużyna w składzie: Patryk Sitek, Dawid Wacławik, Artur Ferenc i Marek Skatuła wywalczyła miejsce tuż za podium (młodzicy 4x3km).