Numer: 10 (424) Data wydania: 04.03.08

Wygrała z mistrzynią świata

Kolejny bardzo dobry występ Dominiki Mosler w międzynarodowych zawodach.
Olbrzymim sukcesem zakończył się start Dominiki Mosler w zawodach Pucharu Świata Juniorek, który rozegrany został w szwedzkim Goeteborgu. W stawce 112 zawodniczek z 17 państw Dominika zajęła 1 miejsce. W finałowym pojedynku pokonała mistrzynię świata juniorek z 2006 roku, Courtney Hurley ze Stanów Zjednoczonych 15:11. W fazie eliminacji grupowej wygrała 6 pojedynków i tym samym rozstawiła się z numerem 1 w tabeli turniejowej. Bardzo dobrze spisała się w tych zawodach druga z radlinianek Martyna Szymańska, która zajęła wysokie 22 miejsce.

Drużyna na poziomie

Szpadziści Górnika Radlin zaliczyli także bardzo dobry występ na wrocławskich planszach, gdzie rozegrane zostały Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów. Nasi reprezentanci mogą ten start zaliczyć do bardzo udanych. W turnieju indywidualnym Michał Mężyk w stawce 61 zawodników wywalczył 9 pozycję. Zwyciężył Andrzej Pacek z Legii Warszawa. W turnieju drużynowym radlinianie walczący w składzie: Michał Mężyk, Remigiusz Mańczyk, Szymon Chraścina i Marek Zabawa zajęli wysoką 6 lokatę.

Piątka w kadrze

Polski Związek Szermierczy ogłosił skład Kadry Narodowej w szpadzie kobiet na 2008 rok. Znalazły się w niej: Dominika Mosler, Martyna Szymańska, Klaudia Lis, Mirosława Moskwa i Małgorzata Bedryj. Opublikowane zostały także aktualne listy rankingowe Polskiego Związku Szermierczego. Na liście szpadzistek do lat 20 pierwsze miejsce zajmuje Dominika Mosler, natomiast na wysokiej piątej pozycji sklasyfikowana została Martyna Szymańska. Swoje listy rankingowe opublikowała również Międzynarodowa Federacja Szermiercza (FIE). Na liście szpadzistek do lat 20 Dominika Mosler zajmuje 6 miejsce wśród 449 sklasyfikowanych zawodniczek z całego świata.

Obecnie szermierze przygotowują się do startu w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Polski do lat 20, które rozegrane zostaną 19-21 marca w Warszawie. Po zawodach tych ogłoszona zostanie reprezentacja Polski na Mistrzostwa Świata Juniorów, które odbędą się 10-15 kwietnia w Catani we Włoszech. Reprezentację tworzą 2 najlepsze zawodniczki z listy rankingowej po Mistrzostwach Polski oraz 2 zawodniczki z doboru trenera Kadry.