Numer: 5 (367) Data wydania: 30.01.07

Udany skok w nowy rok

Znakomite starty radlińskiej młodzieży w zawodach szermierczych.

Do udanych mogą zaliczyć pierwsze starty w zawodach w 2007 roku zawodnicy sekcji szermierczej Klubu Sportowego Górnik Radlin oraz UKS Trójka Radlin. Na rozegranych w Krakowie w dniach 13-14 stycznia zawodach „Skok w nowy rok” Marek Zabawa w szpadzie chłopców zajął 3 miejsce (kat. 1994-95)

Dobrych wyników było więcej

Nieźle spisał się Tomasz Wróblewski. Wywalczył w tej samej kategorii 9 lokatę. W kategorii do 10 lat w szpadzie chłopców 10 miejsce zajął Szczepan Koterba. Również do udanych mogą zaliczyć start w tych zawodach radlińskie szpadzistki. W kategorii wiekowej juniorek młodszych (rocznik 1992-93) na 6 miejscu sklasyfikowano Angelikę Cisz, a na 14 pozycji Mirosławę Moskwę (obie KS Górnik Radlin). W kategorii wiekowej młodzika (1994-95) 6 miejsce wywalczyła Wiktoria Strójwąs (UKS Trójka Radlin). W dwudniowym turnieju wystartowało aż 441 zawodników z Litwy, Słowacji, Czech i Polski.

Daniel najlepszy

Równie dobrze spisali się zawodnicy sekcji szermierczej Górnika Radlin podczas rozegranego w dniach 20-21 stycznia w Gliwicach zawodach Pucharu Polski Młodzieżowców. Wśród 118 szpadzistów 1 miejsce zajął Daniel Skatuła, który w finałowej walce pokonał Michała Adamka (AZS-AWF Wrocław) wynikiem 15:12. W całej stawce sklasyfikowani zostali także inni szpadziści Górnika Radlin: 13 miejsce zajął Mateusz Dudkiewicz, 17 miejsce Sebastian Kral, a 21 miejsce Paweł Blanik. W turnieju szpadzistek, który zgromadził na starcie 103 szpadzistki z całej Polski 2 miejsce zajęła Dominika Mosler, która w decydującej walce uległa swojej odwiecznej rywalce Ewie Nelip z Pałacu Młodzieży Katowice w stosunku 13:12. W finałowej ósemce turnieju wystąpiła także inna radlinianka Katarzyna Szurmańska, która o wejście do najlepszej czwórki turnieju walczyła z Dominiką Mosler, ulegając swojej koleżance klubowej 15:10 i została sklasyfikowana na 5 miejscu. 23 miejsce w zawodach tych zajęła kolejna szpadzistka Górnika Radlin – Martyna Szymańska.

Walczyli dzielnie i utrzymali swoje pozycje

Zajmowane pozycje pozwoliły reprezentantom Górnika Radlin utrzymać swoje pozycje w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski Młodzieżowców. Wśród szpadzistek Dominika Mosler zajmuje 1 miejsce, natomiast Katarzyna Szurmańska sklasyfikowana jest na 9 pozycji. Wśród szpadzistów 2 miejsce zajmuje Daniel Skatuła. Rywalizację Pucharu Polski w tej kategorii wiekowej zamkną Mistrzostwa Polski, które rozegrane zostaną w dniach 16-18 marca w Radlinie. Po tych zawodach, po dwóch zawodników w klasyfikacji końcowej w każdej broni oraz jedna osoba wyznaczona przez trenerów kadry narodowej wyjedzie na Mistrzostwa Świata Juniorów, które rozegrane zostaną  10-18 kwietnia w Turcji.