Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 51 (360) Data wydania: 19.12.06

Superbabcia - Supernagrody

Wyślij SMS na numer 7101 odpowiadając na pytanie, która wypowiedź podoba Ci się najbardziej (odpowiedzią jest imię i nazwisko przedszkolaka), czyli: NWD imię i nazwisko przedszkolaka. Konkurs trwa do 16 stycznia. Koszt SMS-a: 1 zł, 1,22 zł z VAT.

Aleksander Brawański - PP 12 Wodzisław
Babcię Anię kocham, bo ostatnio mi dała 30 albo 50 złotych. Kocham ją też za to, że bawi się ze mną. Nauczyła mnie grać w takie coś, że mam górę drążków i jak się góra rozwali, to ten drążek wygrywa. Moja babcia też daje mi prezenty. Nie mogę się doczekać świąt, bo zawsze jest wtedy bardzo fajnie i przyjemnie.

Ania Matys - PP 1 Radlin
Babcia Tereska mieszka w Biertułtowach. Lubię przebywać u niej w domu. Tam mi się nawet wygodniej śpi niż na moim łóżku w domu. Chodzimy sobie razem do sklepu. Lubię bardzo jak czyta mi bajeczki albo opowiada różne ciekawe historie. Teraz to pomaga mojemu wujkowi, bo ciocię brzuszek bolał i musiała iść do szpitala.

Ania Szulc - PP 3 Radlin
Babcia Urszula jest zawsze przy mnie. Pomaga mi odrabiać zadania. Lubię razem z nią sprzątać. Ja wycieram kurze albo zamiatam podwórko. Kiedyś babcia pracowała i była chyba biurową, ale nie wiem dokładnie czym się zajmowała. Moja babcia jest troskliwa, miła i czuła. To jest ładna kobieta.

Mariusz Pyrk - PP 11 Wodzisław
Babcię Beatkę kocham za to, że zawsze mi pomaga, na przykład odrabiać lekcje. Razem często sprzątamy klocki i razem pomagamy tatusiowi. Oczywiście na święta stroimy choinkę. Pieczemy też ciasto, takie małe ciasteczka i rybę. Te wyszywanki zrobiła właśnie babcia i mamusia. Przyniosłem je na dekorację do przedszkola.  

Beatka Masarczyk - PP 11 Wodzisław
Babcia Usia jest super. Zabiera mnie często na działkę. Latem się tam kąpię i też zjeżdżam ze ślizgawki do piasku. Jak jest trochę zimniej to babcia robi tam grilla. Kocham ją, bo mi zawsze przywozi najlepszego kuzyna Szymona. Ona ma okulary. Zawsze mogę do niej iść, bo ona mieszka ze mną w jednym mieszkaniu.

Damian Durczok - PP 11 Wodzisław
Moja babcia Marysia jest kochana, bo mi zawsze opowiada różne bajki. Mówi na przykład o kózkach, które same zostały w domu. Bawię się z nią też w różne zabawy. Ona ma okulary i włosy białe i takie ciemne. Babcia mieszka ze mną. Na święta to robię z nią zawsze różne potrawy i też robimy ciasteczka i ryby smażymy.

Halinka Czech - PP 6 Wodzisław
Babcię Beatkę kocham za to, że często daje mi słodycze i bawi się ze mną w chowanego, gdy się jej schowam. Ona ma całkiem blond włosy tak jak ja i ma nawet szampon do włosów. Nosi okulary i jest bardzo miła. Ona chodzi ze mną na basen. Kiedyś nawet pływała. Teraz już nie bardzo chce wchodzić do wody.

Jacek Krawiec - PP 3 Radlin
Moja babcia ma na imię Hela i mieszka w Marklowicach. Jest dobra i miła. Zawsze jak mnie odprowadzi do przedszkola to przybija piątkę na pożegnanie. Zauważyłem, ze czyta dużo książek, takich dla dorosłych, ale jak poproszę to bajeczki też mi poczyta. Jesienią chodzimy razem z babcią na grzyby. Potem robimy z nich zupę i ja ją sam doprawiam.

Jaś Fojcik - PP 3 Radlin
Moja najbliższa oma ma na imię Marysia. Jest dla mnie dobra, bo ja jestem u niej grzeczny, a mój brat bliźniak Grześ to ciągle wyrabia. Jak jest ciepło to babcia zabiera nas nad Olzę. Czasami dostajemy od niej pieniądze, nawet 10 złotych. Kupujemy sobie za nie jakieś zabawki. Pomagam jej podlewać kwiatki.

Julia Borkowska - PP 14 Wodzisław
Z babcią czasami piekę ciasta, a na święta pierniczki. Bardzo ją kocham, bo jest dla mnie miła i dobra. Mam taką małą kuzynkę w domu. Ona się bawi razem ze mną i z babcią. Biegamy jak koniki i ta kuzynka siedzi na babci. Babcia ma na imię Blandyna i ma brązowe włosy, lubi chodzić w fartuszku takim ładnym.

Kacper Świtała - PP nr 16 Wodzisław
Babcia Tereska mieszka na osiedlu Piastów w Wodzisławiu. Kiedyś miała żółte włosy, potem takie szaro–fioletowe, a teraz to raczej taki ciemny fiolet. Jest bardzo fajna, bo ją zawsze kocham. Kupuje mi słodycze. Dziadek Adam czasem jej nie pozwala, bo chce, żebym miał zdrowe zęby. Lubię z nią grać w Kubusia Puchatka, bo daje wygrać czasami.

Karolina Bogocz - PP 1 Radlin
Do babci Stasi chodzę w każdy piątek. Ona dba o mnie. Kupuje owoce i każe jeść, żebym była zdrowa. Chodzimy na spacery, a czasem nawet do sklepu mnie zabiera na zakupy. Ostatnio robiłyśmy łańcuszki, takie na choinkę. I tyle ich było, że cały duży pokój nawet ustroiliśmy nimi. No i babcia robi najpyszniejszy sernik na świecie.