Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 43 (352) Data wydania: 24.10.06

Sposób na odzyskanie pieniędzy

W mieście pojawiły się dziwne plakaty. Osoba odpowiedzialna za ich rozwieszanie ujawnia na nich dane personalne rzekomego dłużnika. Ten twierdzi, że to pomówienia i zamierza sprawę skierować do sądu.
Na słupach ogłoszeniowych pojawiły się plakaty zaskakującej treści.
 
„Zapłać za remont mieszkania. Mieszkasz w wyremontowanym mieszkaniu 15 miesięcy. Do tej pory się nie rozliczyłeś” – taka informacja pojawiła się na plakatach rozklejonych w Rydułtowach. Nie jest to pełna treść ogłoszenia. Największymi literami podane jest imię i nazwisko rzekomego dłużnika. Od samego rana, w czwartek 19 października, przechodnie zastanawiali się o co chodzi. To ciekawy sposób na odzyskanie pieniędzy. Skoro ten człowiek nie zapłacił, to niech wszyscy wiedzą, że jest nieuczciwy – mówi starszy mężczyzna. Innego zdania jest jedna z mieszkanek Rydułtów, którą spotkaliśmy przy słupie na os. Orłowiec. Nigdy nie wiadomo jaki jest cel takiego działania. Może ktoś po prostu chce zniszczyć drugiego i szuka sposobu jak to zrobić. Po drugie może być tak, że wykonawca spartaczył robotę. Takiemu też bym nie zapłaciła – mówi rydułtowianka.
 
Sprawą zainteresowaliśmy patrol Straży Miejskiej napotkany przez nas przy jednym ze słupów ogłoszeniowych. Zapytaliśmy czy podanie imienia i nazwiska jest w tym przypadku złamaniem prawa. Odpowiedź funkcjonariusza siedzącego obok kierowcy była zaskakująca. Przecież tam nie ma podanego numeru pesel. Nie wiadomo o kogo chodzi – stwierdził krótko mężczyzna po czym samochód odjechał.
 
Zupełnie innego zdania jest osoba, której nazwisko pojawiło się na plakatach. Wiem, kto to robi. Sprawą natychmiast zainteresuję organy ścigania. Będę się sądził aż do skutku. Kiedyś to był mój kolega. Teraz nie wiem dlaczego robi mi takie rzeczy. Za remont zapłaciłem, ze wszystkiego się rozliczyłem – zapewnia mężczyzna. Niestety nie powiedział nam, kogo dokładnie ma na myśli.
 
Rafał Jabłoński