Numer: 35 (344) Data wydania: 29.08.06

Nie mają się czego wstydzić

Przyszłość Rogów nie sprostała drugoligowemu Górnikowi Polkowice.
Mecz zakończył się rezultatem 1:3, ale na pewno przed swoimi kibicami zawodnicy Przyszłości nie muszą spuszczać głów. W pierwszych minutach meczu tylko przytomna postawa golkipera gości uchroniła ich od utraty przynajmniej dwóch bramek. W zespole Przyszłości zagrało kilku zawodników bardzo doświadczonych, z przeszłością pierwszoligową, więc mecz tak się właśnie ułożył, że omal go nie przegraliśmy – mówił po meczu trener Górnika Polkowice Mirosław Dragan.

Po 30 minutach gry utykać zaczął Piotr Kuś, którego w 34 minucie meczu zastąpił Wojciech Swoboda. Ale zanim zszedł z boiska zdążył kapitalnie wysunąć piłkę wbiegającemu w pole karne Kowalczykowi i ten silnym strzałem trafił dwa razy prosto w bramkarza Górnika Sebastiana Szymańskiego. Chwilkę później Przemysław Pluta strzelał głową, ale Szymański stał na posterunku. Szymański nas dzisiaj uratował, szczególnie w pierwszej połowie meczu – przyznał po meczu sam.

Pierwsza bramka padła na kilka sekund przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę. Wylatującą z pola karnego gospodarzy piłkę przejął Kamil Wacławczyk i strzałem z woleja posłał ją w okienko bramki Grzegorza Tomali.

Drugą połowę goście rozpoczęli od dwóch zmian. Za Marka Gancarczyka i Marcina Morawskiego weszli kolejno Janusz Gancarczyk i znany tutejszej publiczności Wojciech Górski, który jeszcze niedawno zdobywał bramki dla wodzisławskiej Odry. Zmiany szybko okazały się strzałem w dziesiątkę. Rozgrywanie piłki w środku pola i przebicie obrony Przyszłości nie sprawiało już gościom takich problemów jak w pierwszej części gry, co udowodnili w dalszej części spotkania.

Zanim goście na dobre się rozstrzelali, powody do radości mieli gospodarze. W 55 minucie meczu wybitą z zamieszania podbramkowego piłkę dopadł na 25 metrze Rafał Drożdż i strzałem po ziemi wpakował ją do siatki Szymańskiego. Radość nie trwała jednak długo. 3 minuty później zupełnie niepilnowany na 20 metrze Tomasz Salamoński dostał dośrodkowanie z lewej strony i umieszczenie piłki w siatce Tomali było już tylko formalnością. Przysłowiową kropkę nad „i” postawił w 80 minucie meczu po asyście Wacławczyka – Damian Dudziński i marzenia gospodarzy o meczu z GKS Bełchatów zostały na dobre rozwiane.