Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 3 (312) Data wydania: 17.01.06

Super babcia

Nasz konkurs dobiega końca. Oto 11 finalistów, którzy otrzymali największą liczbę sms-ów. Spośród nich wybierzemy przedszkolaka, który ze swoją Superbabcią i całą rodziną zje obiad w Klubie Stodoła.  Zabawki edukacyjne, ufundowane przez firmę Marko, otrzyma także przedszkole, z którego pochodzi zwycięzca.  Zachęcamy do głosowania!.
Ola Hrydzewicz PP 1 Wodzisław
Moja babcia Wisienka mieszka na ulicy Chabrowej w Wodzisławiu. Hoduje kwiatki. Kocham ją za to, że mnie pilnuje jak rodzice są w pracy. Lubię grać z nią w karty i chodzić na spacery po liście, żeby było pięknie w moim domu.  Ona jest naprawdę super. Nikt takiej babci nie ma.
 
Karolina Marzec PP 18 Wodzisław
Moja babcia mieszka w Sosnowcu. Ma na imię Ewa. Ma żółte włosy jak moja mama, niebieskie oczy i zmarszczki. W domu trzyma dwa psy, wróbelki i gołębie. Szkoda, że przyjeżdża tak rzadko, bo za nią bardzo tęsknię. Lubię jej pomagać, kiedy smaży dla mnie naleśniki i placki. Zawsze rozrabiam wtedy ciasto.
 
Karol Musur PP 4 Wodzisław
Babcia Wiesia mieszka bardzo daleko w Bliskowicach, ale nie wiem ile to jest kilometrów. Ma takie średnie włosy, troszeczkę pokręcone i jest raczej niska. Pozwala mi wychodzić na drugie podwórko, bo ma dwa. U babci zawsze jest dużo atrakcji. Pomagam jej kosić trawę, niedawno rozkładałem taki duży namiot. Lubię spać u babci, bo zawsze opowiada mi ciekawe historie.
 
Ania Burcek PP Syrynia
Moja babcia ma na imię Róża. Mieszka razem z nami w Syryni. Ma siwe włosy i bardzo dużo lat. Jak mama jest w kościele to gramy z babcią w karty. Zawsze babcię ogrywam. Czasem babcia mi opowiada bajki i różne śmieszne historie. Dla mnie przynajmniej są śmieszne, bo dla taty i mamy nie. Babcia niestety choruje. Bardzo bym chciała, żeby szybko wyzdrowiała.
 
Krzysiu Lisowski PP 11 Wodzisław
Ja chciałbym opowiedzieć o babci Lucy. Ona ma takie srebrne, krótkie włosy. Mieszka ze mną na ul. Głożyńskiej. Jest wysoka i ma zmarszczki. Babcia zawsze mi coś kupuje. Dawała mi różne dobre rzeczy np. ostatnio dała mi kompot jabłkowy. Kocham ją za to, że się o mnie troszczy. Ona kocha mnie bardzo i to jest najważniejsze. Babcia robi dobre obiady.
 
Beatrycze Gozdek PP 2 Radlin
Babcia Krysia mieszka razem z nami w Radlinie. Ma krótkie siwawe włosy, niebieskie oczy i trochę zmarszczek. Za bardzo nie ma czasu, bo całe popołudnia śpi. Gotuje pyszne obiadki np. zupę pomidorową z okienkami. Babcia lubi oglądać filmy w telewizorze. Wtedy nie można jej przeszkadzać. Kiedy jest wolne w przedszkolu to ona się mną zajmuje.
 
Marta Kłosek Pp Gołkowice
Babcia Nela mieszka z nami w Gołkowicach. Ma szpiczaste brązowe włosy i chyba niebieskie oczy. Pracuje w szpitalu. Jest tam położną. Pomaga małym dzieciom przyjść na świat. Babcia jest dla mnie bardzo dobra. Nauczyła mnie myć naczynia i czyścić nóż. Nauczyła mnie też czytać i pisać. Pozwala mi grać na pianinie, czyta mi bajeczki.
 
Bartuś Mandrysz PP 8 Rydułtowy
Moja babcia mieszka razem ze mną, ale zapomniałem jak ma na imię. Pamiętam za to jak wygląda. Ma włosy biało-brązowe, jest niska i nosi okulary. Poświęca mi zawsze dużo czasu. Układamy razem puzzle i gramy w różne gry. Jak mamy nie ma w domu to gotuje obiady dla całej rodzinki. Ja to najbardziej lubię zupę pomidorową i babkę z polewą.
 
Martyna Jordan PP 6 Wodzisław
Moja babcia mieszka w Wodzisławiu. Ma na imię Krysia. Jest miła i troskliwa. Nie ma za dużo czasu, bo pracuje w szkole. Kupuje mi różne smakołyki i zabiera do Warszawy. Tam mieszka ciocia Kasia. Z babcią jest fajnie, bo robi mi śniadania i obiady. Babcia chyba lubi sprzątać. Nawet u nas ostatnio zrobiła porządki. Jest bardzo pomocna swojej mamie. Zrobiła jej remont i przemeblowanie.
 
Paweł Chromik PP Wodzisław
Babcia Ania mieszka razem z nami. Wygląda dosyć ładnie. Ma białe, kręcone włosy i jest średniego wzrostu. Kocham ją, bo troszczy się o mnie. Nauczyła mnie literek i teraz łatwiej mi idzie w zerówce. Często czyta mi bajeczki i śpiewa. Babcia bardzo dobrze gotuje i piecze pyszne ciasta. Babcia robi najlepszy na świecie piernik.